Sąd Najwyższy: Brexit będzie, Parlament będzie pracował nad umową z UE

Wielka Brytania

Sąd Najwyższy:Brexit będzie, Parlament będzie pracował nad umową z UE

Jak prognozują doradcy Rząd przegra odwołanie w Sądzie Najwyższym ale bez euforii, to żadna przegrana Rządu i Brexit będzie dalej.

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej.

11 Sędziów podejmie decyzje przy czym zakłada się iż  7 z nich  zagłosuje po stronie iż Parlament musi zatwierdzić złożenie artykułu 50 o wyjście z UE a 4 będzie że nie potrzebuje.

Choć Rząd może przegrać w Sądzie Najwyższym to jednak nie przeszkodzi to Rządowi May wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

 

Po zakończeniu debaty przewodniczący Sądu Najwyższego powiedział dobitnie iż Sąd nie obala wyniku referendum o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

At the completion of four days of detailed legal argument, Lord Neuberger, president of the UK’s highest court, announced: „It bears repeating we are not being asked to overturn the result of the EU referendum.

 

Szukamy tylko odpowiedzi jak legalnie ma zostać złożony artykuł 50 o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dużo wskazuje na to iż Parlament będzie ściślej zaangażowany w proces wycofania Wielkiej Brytanii z UE w najbliższych miesiącach.

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej nawet posłowie lewicy którzy dużo krzyczeli, że Wielka Brytania ma zostać w Unii podczas głosowania o powtórzeniu referendum tylko 23 z nich zagłosowało za powtórzeniem a jest ich aż 231.

http://polskie-echo.com/klamka-zapadla-na-brexit-izba-gmin-upowaznila-rzad-do-wyjscia-z-ue/

Konrad W.

 

10 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka