Rzecznika praw obywatelskich będzie chronił Polaków na wyspach.

Rzecznika praw obywatelskich będzie chronił Polaków na wyspach.

 

Proces negocjacji Brexit „nie działa”, ponieważ politycy UE odrzucają brytyjską ofertę niezawisłego rzecznika i dalej upierają się na temat działania Sadu w Strasburgu na terenie Wielkiej Brytanii.

Brytyjscy negocjatorzy zaproponowali utworzenie rzecznika praw obywatelskich w celu niezależnego monitorowania ewentualnych naruszeń „umowy o rozwodzie w Wielkiej Brytanii”. Chodziło o to aby to rzecznik praw obywatelskich nadzorował twoje życie na wyspach.

Niestety pomysł został odrzucony przez negocjatorów z UE którym marzy się jednak aby Sąd w Strasburgu działał dalej na terenie Wielkiej Brytanii.

Brytyjska oferta Rzecznika Praw Obywatelskich pod przewodnictwem sędziego z bezstronnego kraju trzeciego, takiego jak Kanada, była jednymi z praktycznych rozwiązań, jakie przedstawili brytyjscy negocjatorzy podczas dyskusji na temat sposobów ochrony praw obywatelskich UE po Brexit w trakcie negocjacji w zeszłym tygodniu.

Został on jednak odrzucony przez Brukselę i tylko Europejski Trybunał Sprawiedliwości wchodzi w grę ale na to nie zgadza się wolne państwo po wyjściu z UE czyli Wielka Brytania.

Konrad W

23 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka