Rządy krajów UE słabo biją w Tuska by gwarantował Brytyjczykom życie w UE

Rządy krajów UE słabo biją w Tuska by gwarantował Brytyjczykom życie w UE dzięki temu zostaną Europejczycy na wyspach.

 

Theresa May Premier Wielkiej Brytanii dwukrotnie dawała sygnał że chce gwarantować życie Europejczykom na terenie Wielkiej Brytanii w zamian za gwarancje życia Brytyjczyków w Europie.

Sprawa jest na tyle dziwna i pokazuje ” głupotę ” Donalda Tuska że w Europie życie tylko około 1.3 miliona Brytyjczyków i to aż w 27 krajach natomiast Wielka Brytania przyjęła aż 3.6 miliona biednych ludzi z biednych krajów, większość z nich około 60% pobiera różne zasiłki głównie na dzieci.

Kiedy Premier May zaproponowała ugodę i danie gwarancji życia ludziom.

W chwili zakończenie Brexitu i przejęcia Urzędu Premier May wypowiedziała się iż chce gwarantować życie Europejczyków na terenie Wielkiej Brytanii – chodzi o to aby ludzie którzy nie mają rezydentur mogli pobierać dalej benefity. Bez benefitów 1/3 się nie utrzyma i będzie zmuszona wyjechać to wina wysokich kosztów życia do małych zarobków w fabrykach i magazynach.

Drugi raz premier May wysłała wiadomość do Brukseli w chwili ogłoszenia że wychodzi z Unii Celnej. Niestety znów Tusk się wypiął. Wiemy że choć część krajów Unijnych jest za zgodzeniem się gwarancji życia Brytyjczyków w Europie to jednak Niemcy i Angela Merker się nie zgodziła wiec nasz Rodak Donald Tusk zrobił to samo. Patrząc realnie nie potrafi słuchać 27 krajów a słucha tylko Berlina.

 

Co teraz……..

Kraje jak:

Rumunia, Bułgaria, Polska, Słowacja, Litwa, Hiszpania, Włochy, Wegry, Łotwa ich Rządy powinny zażądać od Tuska natychmiastowej gwarancji dla Brytyjczyków w Europie dzięki temu ich obywatele będą mogli normalnie korzystać z zasiłków z służby zdrowia na terenie Wielkiej Brytanii.

Jeśli jednak nie wymuszą tego na Tusku , niech szykują kraje na przyjęcie dużej ilości ludzi z 60-70% Europejczyków nie spełnia wymagań rezydentury.

Politycy z Londynu nie raz mówili żeby nie igrać życiem ludzi gdyż mają dzieci, plany, pożyczki na dom niestety Merkel i Tusk mają to serdecznie w nosie.

Aby być sprawiedliwym powinno być tak, kto mieszka na wyspach i głosował i popierał Donalda Tuska i Platformę Obywatelską opuszcza wyspy, kto był przeciw może spokojnie może mieszkać na wyspach.  Gdyż przez tego „Cesarza Europy” wielu Polaków i Europejczyków nie ma nic gwarantowane na wyspach i w byle jakim momencie może po prostu mieć wstrzymane zasiłki jak i prace a to oznacza nie deportację ale przymusowy wyjazd.

Czemu Polacy , Rumuni, Węgrzy., Hiszpanie, Włosi nie robią manifestacji w Brukseli aby Tusk zmienił zdanie ?

 

 

sl

Konrad W

 

 

 

13 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. A dlaczego by rządy miały „bić w Tuska”?
    I dlaczego to Europejczycy mieliby pierwsi gwarantować? Może niech Majowa sama zacznie to czego się domaga.

Komentowanie jest wyłączone.