Rząd UK zakończy szkoły tej samej mniejszości etnicznej

Rząd UK zakończy szkoły tej samej mniejszości etnicznej

 

Rząd chce zakończenia szkół, w których prawie wszyscy uczniowie pochodzą z tej samej mniejszości etnicznej

Nowatorska polityka rekrutacyjna University of Birmingham stanie się wzorem dla innych w całym kraju.Szkoły, w których prawie każdy uczeń pochodzi z jednej społeczności etnicznej lub wyznaniowej, będą musiały zapewnić, że będą mieszać się z dziećmi z innych środowisk, zgodnie z propozycjami Rządu dotyczącymi integracji społecznej.

 

Sekretarz ds. Społeczności Sajid Javid, poseł do Bromsgrove, rozpoczął prace nad tym, co nazwał „problemem segregacji”.

Szkoły w całym kraju będą zachęcane do podążania za przykładem Szkoły Uniwersytetu Birmingham.Większość szkół preferuje uczniów, którzy mieszkają najbliżej miejsca przydzielania miejsc. Nazywa się to życiem w „zlewni”.

Zmiany w kolacji szkolnej oznaczają, że 50 000 dodatkowych uczniów dostanie darmowe posiłki, mówią Torysi

Ale University of Birmingham School przyjmuje uczniów mieszkających w pobliżu czterech różnych części miasta. Jedna to sama szkoła, ale pozostałe to stacja kolejowa Small Heath, stacja kolejowa Hall Green i stacja Jewellery Quarter.W ten sposób szkoła zapewnia swoim uczniom pochodzącym z różnych grup etnicznych, a także ze środowisk zamożnych i mniej zamożnych.

Powiedział też, że będzie współpracować z innymi szkołami i lokalnymi radami w całym kraju, aby pomóc im w opracowaniu nowych systemów rekrutacji, w tym niektórych opartych na podejściu University of Birmingham School.

Javid poinformował również, że Walsall będzie jednym z pięciu obszarów pilotażowych, które opracują „lokalne plany integracji”. Pozostali to Blackburn, Bradford, Peterborough i londyńska dzielnica Waltham Forest.

Środki mające na celu zapewnienie młodym ludziom możliwości łączenia się i tworzenia trwałych relacji z osobami pochodzącymi z różnych środowisk

Javid powiedział, że niektóre miasta w Wielkiej Brytanii miały mieszankę różnych grup etnicznych – ale różne społeczności czasami żyły w różnych miejscach i zazwyczaj wysyłały swoje dzieci do różnych szkół. Powiedział: „Uważamy, że około 60% uczniów należących do mniejszości etnicznych … chodzi do szkół, w których większość stanowią mniejszości etniczne.„Jeśli tylko pomyślisz o tym i o segregacji spowodowanej przez szkoły, musisz zrobić coś nowego”.

Znalezione obrazy dla zapytania international muslim school in uk

photo/alkhairschool

Konrad W

 

14 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK