Ryszard Masierak, szlochał na przed sądem. Zabił 8 osób

Ryszard Masierak, szlochał na przed sądem. Zabił 8 osób

 

Pijany „polski kierowca ciężarówki, oskarżony o zabicie ośmiu osób w wypadku na M1”, dwukrotnie przekroczył dopuszczalną ilość alkoholu we krwi i zatrzymał się na środku powolnego pasa ruchu na 12 minut „

Ryszard Masierak, lat 31, z Evesham, Worcestershire, szlochał na ławie oskarżonych sądu High Wycombe, gdzie pojawił się w związku z najtragiczniejszym wypadkiem samochodowym od 1993 roku.

Sześciu mężczyzn i dwie kobiety podróżujące w minibusie, zginęli w najgorszej tragedii na brytyjskich drogach od prawie 25 lat.

Ich pojazd musiał zjechać, aby uniknąć zderzenia z ciężarówką Scania, która stała na środku pasa ruchu przez prawie kwadrans.

Jednak minibus został „zgnieciony”, ponieważ zderzył się z drugą ciężarówką z tego pasa ruchu w pobliżu Newport Pagnell o 3.15 nad ranem w sobotę. Poniżej zniszczona kabina tira.

Były współlokator Masieraka powiedział, że mieszka on w samochodzie po rozstaniu ze swoją żoną. Był on także oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, po tym jak wydmuchał 55 mg alkoholu na 100 ml oddechu – prawny limit jazdy wynosi 35 mg.

Masierak oskarżony jest o ośmiokrotne spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, czterokrotne spowodowanie poważnych obrażeń przez niebezpieczną jazdę i ośmiokrotne spowodowanie śmierci przez nieostrożną jazdę, przekraczając dopuszczalny limit alkoholu we krwi. Łącznie mężczyzna dostał 20 zarzutów.

Kierowca minibusa Cyriac Joseph, 52, został zabity wraz z trzema indyjskimi pracownikami IT, Karthikeyan Ramasubramaniyam Pugalur, Rishi Rajeev Kumar i Vivek Bhaskaran. Poniżej miejsce wypadku.

 

Cztery inne osoby, w tym osierocona dziewczynka, zostały poważnie ranne. Dziecko było uwięzione we wraku ponad godzinę i znaleziono ją pod jednym z foteli. Byli oni częścią grupy składającej się z 11 osób z rodzin i przyjaciół podróżujących z Nottingham do Londynu, aby wyjechać na wakacje do Francji.

Prawnik Masieraka, Sarah Powell powiedziała, że ​​na tym etapie oskarżony nie przyzna się do winy, nie wystąpiła ona również o kaucję.

Kierowca ciężarówki, który był wspomagany przez tłumacza, siedział z pochyloną głową przez większość 35-minutowego przesłuchania. Został aresztowany i pojawi się 26 września w Aylesbury Crown Court. Jego współlokator, który nie chciał być wymieniony, powiedział, że próbował mu pomóc.

Powiedział: „Mieszkał w samochodzie, więc chciałem mu pomóc, praktycznie był bezdomny. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało „. Policja zadzwoniła do jego domu w sobotę, aby przyjrzeć się paszportowi Masieraka i wróciła w niedzielę, aby zadać kilka pytań współlokatorowi na temat Masieraka.

Felerny wyjazd minibusem zorganizował P Manoranjan, który pracował w firmie IT Wipro w Nottingham wraz z pozostałymi trzema osobami. Jego rodzice, którzy przyjechali z Indii, również byli w minibusie. Pan Manoranjan, jego żona i jego matka przeżyli katastrofę, ale jego ojciec zmarł wraz z jego ciotką, wujem i trzema kolegami.

Jednym z trio było ojciec małej dziewczynki, której matka też została zabita. Wszyscy trzej pracowali w mieście dla firmy informatycznej Wipro Ltd wraz z czwartą ofiarą, Karthikeyan Ramasubramaniyam Pugalur. Rozwalony BUS dół zdjęcia bus przed wypadkiem zdjęcie górne.

 

Ojciec dwójki dzieci- Cyriac Joseph, który prowadził minibus, był pierwszą osobą, którą zidentyfikowano. Przyjaciele i rodzina oddali hołd Joseph’owi – znanemu jako Benny – i opisywali go jako ciężko pracującego, oddanego rodzinie człowieka. Joseph przeniósł się ze swoją żoną Ancy, lat 52 i dwójką dzieci do Wielkiej Brytanii ponad dziesięć lat temu. Założył własną firmę w 2008 roku.

Drugi kierowca ciężarówki, David Wagstaff, 53 lat, z Stoke-on-Trent, został również oskarżony o ośmiokrotne spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę i czterokrotne spowodowanie poważnych obrażeń przez niebezpieczną jazdę w związku z tym wypadkiem. Został zwolniony za kaucją i pojawi się w sądzie w Milton Keynes w dniu 11 września.

Droga została zamknięta na dziesięć godzin po katastrofie. Liczba ofiar śmiertelnych jest najwyższa od czasu katastrofy na brytyjskiej autostradzie w 1993 roku, kiedy 12 dzieci i ich nauczyciel zginęli w wypadku na M40. Przedstawiciele firmy AIM Logistics i FedEx, dla której pracował Masierak, złożyli kondolencje tym, którzy stracili swoich bliskich w wypadku i powiedzieli, że pomagają policji w dochodzeniu.

Policja zaapelowała do świadków zdarzenia o informacje

Odbyła się msza za zabitych w społeczności indyjskiej.

Katarzyna Cz/

photo/dailymail

 

28 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

4 komentarzy
 1. Dziekuje za dluga i interesujaca rozmowe o ….wszystkim. Jednoczesnie bylbym bardzo wdzieczny za dokonanie zmian w powyzszym artykule, o ktorych rozmawialismy, bo byc moze przebieg wypadkow byl nieco inny niz podaje policja i brytyjska prasa.
  z powazaniem
  Andrzej

 2. Słuchajcie czegoś tu nie rozumiem. Jestem również kierowca zawodowym. Nie usprawiedliwiam pijanego kierowcy, wręcz potępiam! Ale skoro ktoś stoi na drodze/autostradzie z niewyjaśnionych przyczyn(awaria) i ktoś prawie w niego wjeżdża to chyba jest z nim coś nie tak. Ten bus dosyć ze ledwo zdążył uniknąć wjechania w naczepę zjechał na inny pas pod inna ciężarówkę to chyba on nie uważał! Wiec dlaczego winny jest również kierowca mercedesa! Ciężarówka się niezatrzymanie w miejscu. Pózniej to była reakcja łańcuchowa…. :((( niestety tragiczna. Powtarzam nie usprawiedliwiam pijanego kierowcy. Może stał na pasie ruchu i spał bo był tak nawalony ale uważam ze kierowca busa nie jest bez winy! Dziękuje

  • W sumie nei zanamy szczegolow.Ja nkogo nie bronie.niestety wypil to winien a tak wydaje sie wcale nie bylo..Bus wjechal w ciezarowke.Nie wiem jak by byl trzezwy to by nie bylo mozna uniknac ´tego!

 3. Oj Ty biedaku żona Cię zostawiła i teraz jeszcze to zdarzenie.
  Nie mam słów na Ciebie trzeba było się powiesić ty durniu jak Cię baba zostawiła a nie po pijaku jeździć sorry sam jestem kierowcą ale nie idiotą tak jak ty.nie ma litości dożywocie Ci się należy

Komentowanie jest wyłączone.