Ryanair musi zwrócić pieniadze ludziom za trzymanie bagażu w kabinie.

Ryanair musi zwrócić pieniadze ludziom za trzymanie bagażu w kabinie.

 

Hiszpański sąd nazwał politykę Ryanair dotyczącą bagażu podręcznego „obraźliwą”i nakazał linii lotniczej zwrot pasażerowi pieniadze za dodatkową opłatę za utrzymanie bagażu w kabinie.

Wczasowiczka, która leciała z Madrytu do Brukseli, powiedziała, że ​​pracownicy Ryanair wzieli od niej  20 euro (17 funtów) za zabranie 10 kg bagażu podręcznego do samolotu. Po tym zdarzeniu zabrała tanią linię lotniczą do madryckiego sądu, który nakazał Ryanairowi zwrot kosztów bagażu podręcznego wraz z odsetkami.

Dokumenty sądowe, zgłoszone przez El Pais, ujawniają, że Ryanairowi nakazano również zrekompensować jej kolejne 10 € (7 £) za kłopoty. Pojawia się po tym, jak Ryanair wprowadził w ubiegłym roku nową polisę, która nakłada na pasażerów dodatkową opłatę, jeśli chcą wziąć bagaż do kabiny, która jest uważana za większą niż osobista torba.

Ryanair pozwala klientom na przewóz tylko jednego małego bagażu podręcznego (Zdjęcie: EPA). Klienci muszą teraz zapłacić za pierwszeństwo wejścia na pokład, aby zabrać do kabiny jedną torbę o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm. Jeśli tego nie zrobią, poniosą opłaty na lotnisku.

Tylko torebka lub torba na laptopa o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm jest dozwolona za darmo, ale jeśli przekroczy te wymiary, pasażerowie będą musieli zapłacić dodatkowe 25 GBP, aby umieścić ją w strefie przechowywania.

Ale hiszpański sędzia powiedział, że bagaż wnioskodawcy może być przewożony w kabinie, ze względu na jego rozmiar i wagę, i że nie trzeba jej obciążać. Orzekając w sprawie, sędzia nazwał polisę „obraźliwą” i powołał się na hiszpańskie rozporządzenie lotnicze, które zezwala pasażerom na przewożenie bagażu w kabinie bez dodatkowych kosztów.

W ubiegłym roku hiszpańska grupa konsumencka FACUA-Consumidores en Acción oskarżyła linię lotniczą o łamanie zasad określonych w krajowym prawie żeglugi powietrznej, nie dopuszczając bagażu na samoloty za darmo.

Szef firmy Rynair.

Znalezione obrazy dla zapytania ryanair boss bbc

Konrad w

 

22 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *