Ryanair chyli się ku upadkowi. Spadki w Niemczech i UK

Ryanair chyli się ku upadkowi. Spadki w Niemczech i UK

 

Ryanair zgłosił gwałtowny spadek zysków kwartalnych

Zyski spadły o 21% do 243 mln EUR (219 mln GBP) w ciągu trzech miesięcy do końca czerwca, ponieważ średnia cena biletu spadła o 6%.

Linia lotnicza została również dotknięta wyższymi kosztami paliwa i personelu.

Dyrektor wykonawczy Michael O’Leary powiedział, że dwa najsłabsze rynki to Niemcy, gdzie stanęły w obliczu konkurencji ze strony Air Berlin należącej do Lufthansy i Wielkiej Brytanii, gdzie panowały niepewności dotyczące Brexitu.

Pan O’Leary powiedział, że w Niemczech tanie linie lotnicze Air Berlin „sprzedały bilety po niższych cenach”, podczas gdy w Wielkiej Brytanii „obawy Brexitu negatywnie wpływają na zaufanie konsumentów i wydatki”.

 

Ryanair powiedział, że spadek opłat został częściowo skompensowany przez 14% wyższe przychody dodatkowe, takie jak bagaż, żywność i inne opłaty.

Na początku tego miesiąca przewoźnik powiedział, że dostosowuje harmonogramy z powodu uziemienia rodziny dysz Boeing 737 Max.

Potwierdziło to w poniedziałek, że spodziewa się mieć 30 nowych dysz Max na czas na następne lato.

W ostatnich tygodniach linia lotnicza została dotknięta groźbą akcji strajkowej pilotów w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz personelu pokładowego w Portugalii.

 

Konrad W

 

29 lipca 2019