Ruszają pierwsze testy granicy po Brexit bez umowy.

Ruszają pierwsze testy granicy po Brexit bez umowy.

 

87 ciężarówek bierze udział w próbie systemu sygnalizacji awaryjnej zaprojektowanego do obsługi 6000 pojazdów
Próba robiona jest żywo systemu awaryjnego dla samochodów ciężąrowych, który zostanie wprowadzony w celu zapobiegania zatłoczeniu w Dover w przypadku Brexitu bez umowy.

Miejscem rozprawy Departamentu Transportu było opuszczone lotnisko na północ od portu w Kent, które było kiedyś używane do testowania podczas drugiej wojny światowej.

W ramach planów awaryjnych będzie on wykorzystywany jako park ciężarówki dla 6000 ciężarówek po Brexit a dzisiaj odbyły sie testy o 8 rano w poniedziałek rano.

Ciężarówki ruszyły w podróż o świcie na lotnisku, gdzie były trzymane w kolejce, po czym jechaly do drugiego miejsca postoju, trzywierszowego odcinka A256, który został stłumiony do normalnego ruchu.

Stamtąd zostały one skierowane masowo do Dover, największego brytyjskiego portu typu roll-on-roll-off, który obsługuje około 10 000 ciężarówek dziennie.

 

 

Ma to na celu sprawdzenie, co się stanie, jeśli nie zostanie zawarta umowa, a operacja Brock zostanie wdrożona – powiedział rzecznik, który odniósł się do kryptonimu planu zarządzania ruchem Brexit.

oto mapa gdzie bedzie dodatkowy parking dla ciezarowek.

 

If needed in a no deal scenario up to 4,000 lorries could be parked up on Manston Airfield which has already had parking bays painted on the tarmac (pictured) 

Konrad W

 

7 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *