Rusza kampania informacyjna o Brexit . Wychodzimy 31 pazdziernika

Rusza kampania informacyjna o Brexit . Wychodzimy 31 pazdziernika

 

Boris Johnson został poproszony o przeprowadzenie kampanii informacyjnej o wartości 130 milionów funtów  aby przygotować Wielką Brytanię do wyjścia bez porozumienia .

Były minister Brexitu David Jones powiedział, że nową kampanię należy rozpocząć natychmiast, a nie opóźnić do następnego miesiąca, kiedy większość ludzi wróci z wakacji.

Kampania reklamowa w telewizji, radiu, gazetach i Internecie będzie największą publiczną kampanią informacyjną od końca drugiej wojny światowej i ma na celu przygotować Brytyjczyków do wyjścia z Unii Europejskiej bez porozumienia 31 października.

Jones powiedział, że jest czas do stracenia, a rząd musi zrobić więcej, aby przeciwdziałać obawom społeczeństwa dotyczącym odejścia bez porozumienia.

Powiedział: „Z pewnością uważam, że rząd powinien prowadzić bardzo intensywną kampanię informacyjną, aby zrekompensować niepowodzenie poprzedniej administracji.

„Oczywiście powinno to obejmować reklamę, ale powinna mu towarzyszyć błyskawiczna reakcja mediów ze strony ministrów, zwłaszcza premiera.

„Będzie to miało podwójny skutek: uspokoić opinię publiczną i pokazać UE, że mamy na myśli biznes”.

Nowe dane ujawnione na mocy przepisów o wolności informacji pokazują, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zaledwie 10 milionów funtów wydano na przygotowanie wyborców do wyjścia bez porozumienia.

Dane przekazane agencji prasowej PA na podstawie przepisów o wolności informacji pokazały, że rząd wydał 10 842 063 funtów na reklamy – Przygotuj się do wyjścia z UE między listopadem 2018 r. A lipcem tego roku.

Gabinet wydał 2,7 miliona funtów na druk, 2,4 miliona funtów na radio, 1,2 miliona funtów na telewizję i ponad milion funtów na reklamę w mediach społecznościowych, a kolejne 3 miliony funtów na inne platformy, zgodnie z danymi.

 

„Musimy przygotować się na brak porozumienia. „Teraz mamy nowego premiera, który jest bardzo skoncentrowany na tym, a skala i intensywność tych przygotowań rosną i będziemy w pełni przygotowani do odejścia bez porozumienia 31 października”.

Michael Gove, minister powiedział że „w ciągu ostatnich trzech tygodni podjęto bardzo istotne kroki w celu przyspieszenia planowania Brexitu”.

Rzecznik rządu powiedział: „Zintensyfikowaliśmy przygotowania, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi na Brexit, i dokonaliśmy przeglądu wskazówek, które wydajemy w Whitehall, aby upewnić się, że jesteśmy w pełni przygotowani do wyjazdu 31 października

Jest sprawą najwyższej wagi, aby organizacje, społeczności i obywatele mieli właściwe informacje i wsparcie dla Brexitu. „Wkrótce uruchomimy szeroko zakrojoną publiczną kampanię informacyjną określającą, co biznes i społeczeństwo muszą wiedzieć i zrobić, aby być w pełni przygotowanym na Brexit”.

Konrad W

 

19 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka