Rusza „Kabina szpiegowska” Agencji ds. Autostrad na kierowców

Rusza „Kabina szpiegowska” Agencji ds. Autostrad na kierowców

 

Policyjna „ciężarówka szpiegowska”, która złapała 5000 kierowców – w tym kierowcę ciężarówki robiącego notatki za kierownicą.

Nieoznakowany samochód ciężarowy z wysokim punktem obserwacyjnym wykorzystywał kamerę pokładową do rejestrowania kierowców, którzy rozmawiali przez telefon prowadząc lub popełniali inne wykroczenia drogowe. Kiedyś złapała kierowcę wozu czytającego książkę za kierownicą na M60 – i innego piszącego w notatniku.

„Kabina szpiegowska” Agencji ds. Autostrad, wprowadzona w kwietniu 2015 r., jest obecnie wycofywana. Ale kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, nie powinni się cieszyć byt wcześnie.

Pojazd zastąpią trzy nowe wyposażone w obiektywy szerokokątne i światła awaryjne.

W ciągu trzech lat wycofywana ciężarówka przejechała 99 000 mil i złapała 5 408 kierowców, którzy popełnili 6 257 przestępstw – od przekroczenia prędkości do korzystania z telefonów komórkowych.

Kamera rejestrowała kierowców łamiących przepisy drogowe co 16 mil. Pojazd był używany w całym kraju, ale najczęściej był w Manchesterze.

Autostrady Anglii’ finansuje teraz trzy nowe szpiegowskie kabiny ciężarówek, z których jedna będzie używana na północy. Główny inspektor Tariq Butt z jednostki ruchu GMP powiedział, że kabina szpiegowska była „wielkim sukcesem”. Około 28 sił policyjnych korzysta z kabiny szpiegowskiej.

Połowa złapanych kierowców korzystała z telefonu komórkowego za kierownicą. Około 194 kierowców było ściganych z powodu poważniejszych wykroczeń, odnotowano też 4 180 innych wykroczeń drogowych. W wyniku dowodów zebranych przez ciężarówkę wydano ponad 1,00 mandatów. Jeden z kierowców zatrzymanych przez Devon i Cornwall Police wysłał dziesięć odpowiedzi na dziesięć wiadomości tekstowych w ciągu jednej godziny. Widziano kierowcę w Surrey, próbującego nałożyć pastę do zębów na szczoteczkę, podczas gdy kierowca z East Midlands przytrzymywał kierownicę kolanami, jedząc obiad i korzystając z telefonu komórkowego.

Wielu kierowców ciężarówek uważa że będąc wysoko w kabinie mogą robić co chcą i nikt nie widzi gdy używają swoich telefonów komórkowych , niestety kabina szpiegowska rusza na drogi.

Oto zdjecie z kamery szpiegowskiej.

A Lorry driver makes notes at the wheel of the cab, filmed by GMP on their Operation Tramline

Podobny obraz

Konrad W

30 marca 2018