Rumuński przestępcy wracał aż 13 razy do Wielkiej Brytanii

Rumuński przestępcy wracał aż 13 razy do Wielkiej Brytanii

 

Lord Marlesford domaga się od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby zrobili więcej by uniemożliwić deportowanym skazanym obcokrajowcom powrót do Suffolk

Lord Marlesford powiedział, że sprawa Gabriela Draguta, rumuńskiego przestępcy, który okradł kobietę w Ipswich pięć lat po deportacji, pokazała, że „system wyraźnie nie działa jak należy”.

Mimo że został deportowany, Dragut wracał do Wielkiej Brytanii 13 razy „, a siły przygraniczne nie mogą wytłumaczyć, dlaczego tak się stało”.

W odpowiedzi na sprawę zgłoszoną poprzednio w EADT i Ipswich Star Lord Marlesford złożył pisemne pytanie do Ministerstwa 18 lipca, prosząc o wyjaśnienie ograniczeń dotyczących deportowanego przestępcy oraz sposobu monitorowania tych ograniczeń „aby zapewnić, że takie osoby nie będą mogły wrócić do UK z naruszeniem warunków „.

Odpowiedź, przedstawiona w poniedziałek przez Baronową Williams z Trafford, wyjaśniła, że ​​nakaz deportacji (DO) pozostaje w mocy, chyba że zostanie cofnięty, i zabrania ponownego wjazdu do Wielkiej Brytanii.

 

„Istnienie DO jest oznaczone w systemach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych”, dodała Baronowa Williams.

„To ostrzega urzędników Ministerstwa w przypadku, gdy poszczególne osoby próbują wrócić do Wielkiej Brytanii”.

Jednak Lord Marlesford uznał, że program nie jest wystarczająco rozwinięty.

„System wyraźnie nie działa”, powiedział. „Potrzebne są informacje, które powinny być dostępne online dla wszystkich pracowników imigracyjnych w kraju, jeśli podejrzana osoba będzie chciała dostać się do kraju, będą oni mogli odmówić jej wjazdu”.

Dodał: „Można by zrobić znacznie więcej, wykorzystując elektroniczny transfer danych, aby nasze granice były bezpieczniejsze.”

W sprawie sądowej, Peter Spary, broniąc Draguta, powiedział, że gdy jego klient został deportowany w 2012 roku, otrzymał telefon z Ministerstwa i bilet, ale nie został poproszony o podpisanie czegokolwiek.

– Nie wiedział, że nie może wrócić – powiedział Spary. „Regularnie wracał do Wielkiej Brytanii i nie miał problemów na granicy”.

Katarzyna Cz.

photo/eadt

2 sierpnia 2017