Rumunki zwabione przez gang zostały prostytutkami w Liverpoolu

Liverpool

Rumunki zwabione przez gang zostały prostytutkami w Liverpoolu

Gang oszukał kobiety pochodzące z Rumunii, w wyniku czego zostały prostytutkami w Liverpoolu. Teraz mężczyzna i dwie kobiety zostaną skazani po tym, jak policja odkryła ich spisek.

Dwie kobiety i mężczyzna stanęli przed sądem w Liverpoolu za oszustwo Rumunek, w związku z którym przybyły one do Liverpoolu, aby świadczyć usługi seksualne.

Alexandru Dorobantu i dwie prostytutki Anda Berki oraz Loredana Timos zwabili kobiety rumuńskiego pochodzenia, aby przyjechały do Anglii pod fałszywymi obietnicami pracy w restauracji.

Ich spisek został udaremniony, kiedy dwie z ich ofiar uciekły i zaalarmowały policję o działalności ich prostytucji.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze policji przybyli na miejsce.

Cała trójka oskarżonych przebywająca w Wielkiej Brytanii wyleciała do Rumunii w czerwcu. Następnego miesiąca wrócili z powrotem z trzema kobietami, w tym z jedną, która była niepełnoletnia.

Na początku każda z ofiar była przekonana o tym, że będzie mieć przez nich zapewnioną pracę w jednej z restauracji w Liverpoolu okazało się że siła zmusili ich do prostytucji.

Wszyscy przyznali się do popełnionych przestępstw, w tym również do podżegania do prostytucji dziecięcej.

Wyrok w ich sprawie zapadnie w sądzie Queen Elizabeth II Law Courts w Liverpoolu w najbliższy poniedziałek.

Policja – dajemy przekaz wszystkim którzy zmuszają kobiety do prostytucji, będziemy ich ścigać i stawiać przed wymiarem sprawiedliwości.

Barbara Klaudia Sitko

26 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool