Rozterki deportowanych Polaków, chcą wrócić do UK, list do redakcji

Rozterki deportowanych Polaków, chcą wrócić do UK, list do redakcji

 

Oto list Polki która szuka możliwości przyjazdu Polaka deportowanego z Wielkiej Brytanii za problemy z prawem w Polsce.

Witam piszę w sprawie mojego brata Andrzeja z Krakow – imie i miasto zostały zmienione

.Mój brat w styczniu 2015 roku został deportowany do Polski z Wielkiej Brytanii powód jaki podał Home office to że ma przeszłość kryminalną w Polsce.

Mój brat przebywał w Anglii 8 lat mieszkał z dziewczyną i dzieckiem , pracował i prowadził normalny tryb życia. Gdy został zatrzymany przez urzędników deportacyjnych, powiedziano mu że jeśli rodzina kupi bilet i sam opuści WIelką Brytanie będzie mógł szybciej wrócic na wyspy. Tak się tez stało wyjechał. Pozniej od razu pojechał do pracy do Belgii.

Obecnie żona jest w ciąży z 2 dzieckiem i chciałby wrócić do Wielkiej Brytanii.

Piszę do państwa bo nie wiem gdzie można uzyskać jakąś pomoc gdzie można się dowiedzieć na ile lat brat dostał ten zakaz wjazdu do UK ,on chce wrócić w całej tej sytuacji rodzina od 2 lat jest rozdzielona dzieci nie mają ojca jedynie jak są jakieś ferie wakacje to odwiedzają tatę . Prosze o pomoc.

Odpowiedz:

Cóż my nie jesteśmy prawnikami ale wiemy jedno że system rejestracji Polaków i emigrantów z UE przezd Brexit obejmuje niekaralność. Jeśli wiec nawet uda się panu wjechać do WIelkiej Brytanii teraz to w przyszłości nie dostanie pozwolenia na zostanie w UK , nawet może to rzutować na całą rodzinę. Ponadto moze kiedyś zostać o ponowne opuszczenie UE lub poprostu nie zostanie wpuszczony na teren Wielkiej Brytanii. Gdyby pracował tutaj kilka lat i zostanie nie wpuszczony bedzie trudno nawet uzyskać dokumenty lat pracy. 

Oczywiscie prawnicy chcą zarabiać wiec moze coś wymyślą ale chyba gwarancji na zostanie na stałe nie dadzą….

Niestety ale osoby mające problemy z prawem w przeszłosci a mieszkają na wyspach chyba liczą na cud zostania w UK po Brexit ale cudu nie bedzie. Wielka Brytania decyduje sie opuścić UE czyli rynku 27 krajów z którego napewno dużo także straci po to, aby zmniejszyć emigrację pobierającą zasiłki na rodzinę a osoby mające problemy sprawem będą pierwszymi do nie pozostania na stałe w UK. Pisze to wyraznie na stronach Home Office.

Oto zdjęcie jak będzie przebiegał system kwalifikujący ludzi, widać wyraznie że będzie sprawdzana kryminalność osób.

Konrad W

 

 

 

19 września 2018

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *