Rozpoczęte rozmowy o gwarancjach emigrantów, wesoły Eurokrata w Londynie

Rozpoczęte rozmowy o gwarancjach emigrantów, wesoły Eurokrata w Londynie

 

 

Szef Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, przyjechał dzisiaj do Londynu na spotkanie  z Premier Wielką Brytanii. Theresa May pokazała ważność spotkania gdyż wyszła ze swojego biura na zewnątrz z Downing Street na zewnątrz aby przywitać gościa.

Włoski polityk chcę rozpoczęcia pilnych działań na rzecz zagwarantowania wzajemnych praw rezydencyjnych obywateli.

Antonio Tusani, który zastąpił na początku tego roku niemieckiego polityka Martina Schulza, spotkał się także z Michelem Barnierem przed negocjacjami z Brexitem.

 

Jego podróż została zaplanowana jeszcze przed ogłoszeniem wyborów przez pani May, Bruksela nie będzie wtrącała się w wybory na terenie Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że Parlament Europejski będzie odgrywać w znacznej mierze peryferyjną rolę w samych negocjacjach, przy jednoczesnym ustaleniu przez Radę Państw Członkowskich.

Powiedział:

„Obrona praw naszych obywateli jest naszym pierwszym priorytetem i jako przedstawiciele milionów obywateli UE dotkniętych wyjazdem do Wielkiej Brytanii, Parlament Europejski chce  podjąć się tej odpowiedzialności. Uczniowie, pracownicy i rodziny, z których część spędza całe życie w innym kraju w UE, zasługują na całkowitą pewność co do swojej przyszłości.

He said:

“Defending the rights of our citizens is our first priority and as the directly elected representatives of millions of EU citizens affected by the UK’s departure, the European Parliament will carry out this responsibility with the utmost diligence.

“These students, workers and families, some of whom have spent their entire lives in another EU country, deserve absolute certainty over their future.”

wesoły

Komentarz:

Donalda Tuska nikt nie chce widzieć w Londynie za to jak straszył mocarstwo atomowe i ekonomiczne po Brexit, że Londyn będzie miał sól na talerzu to wysyłają innego wesołego Eurokratę.

Proszę teraz wszyscy chcą gwarantować życie emigrantów w tym Polaków na wyspach ale gdy Premier May chciała gwarancji już pół roku temu wszyscy w Brukseli się z niej śmiali. Można się tylko domyślać że jak już zostanie podpisane porozumienie to Bruksela przypisze sobie, że to ona ochroniła emigrantów na terenie Wielkiej Brytanii.

Wiadomość dobra dla obecnych Litwinów, Hiszpanów, Polaków, Słowaków, Rumunów itd będą mogli żyć i mieszkać, pobierać zasiłki na terenie wysp nawet bez języka angielskiego i kwalifikacji i pewno bez rezydentury. Premier May bardzo zależy aby zagwarantować 1.3 miliona Brytyjczyków w Europie dlatego zagwarantuje życie 3.6 miliona osób z Europy na wyspach.

Konrad W

 

20 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka