Rozłóż swój rachunek podatkowy, doradza pani Krystyna Czerwinska

WIELKA BRYTANIA

Czy można rozłożyć swój rachunek podatkowy?

Termin deklaracji podatkowej 2015/16 upływa 31 stycznia, 2017. Jest to także dzień, w którym trzeba zapłacić należny podatek za ten rok. Istnieje jednak sposób, aby rozłożyć rachunek podatkowy. Jak to zrobić?

Deklaracja podatkowa

Istnieją dwa znane terminy składania zeznania podatkowego. Pierwszy z nich to 31 października po zakończeniu roku podatkowego, do którego nawiązuje zwrot, który ma zastosowanie, jeśli złożysz zeznanie w formie papierowej. Drugi, bardziej znany, to 31 stycznia po zakończeniu roku podatkowego, który odnosi się do deklaracji składanych w Internecie. Istnieje również trzeci termin, który może wpłynąć na sposób w jaki zapłacisz jakikolwiek podatek, który jesteś dłużny.

Wskazówka. W zależności od warunków, jeśli jesteś winien podatek i złożysz zeznanie do dnia 30 grudnia, możesz rozłożyć swój rachunek w ciągu następnego roku podatkowego. Na przykład, jeśli jesteś winien £ 2000 do 2015/16 i złożysz zeznanie podatkowe za dany rok do dnia 30 grudnia 2016 r., HMRC będzie zbierać podatek z Twojego planu równomiernie przez 2017/18. Nie będą naliczane odsetki za rozprzestrzenianie płatności.

Warunki

Można rozłożyć swoje rachunki podatkowe, jak opisano powyżej, tylko jeżeli jest to mniej niż £ 3000 i masz dochód, który jest opodatkowany w ramach systemu PAYE. Oznacza to, że opcja ta jest otwarta dla Ciebie, jeśli jesteś dyrektorem lub pracownikiem, który otrzymuje wynagrodzenie lub pobiera prywatną emeryturę. W rzeczywistości, jeśli jesteś winien podatek za 2015/16, złożysz zeznanie podatkowe do 31 grudnia 2016 roku i spełnisz warunki, HMRC automatycznie rozłoży zapłatę podatku.

Kodowanie na zewnątrz

HMRC pobiera podatek, dostosowując swój kod PAYE do następnego roku podatkowego. Nazywa to „kodowaniem na zewnątrz”. Opracowuje korektę kodowania na zewnątrz według stawki podatku, jaką oczekuje, że zapłacisz od zarobków, do których stosowany będzie numer kodu. Korekta jest łatwa do sprawdzenia; Poniższa tabela pokazuje, w jaki sposób:

Punkty odejmowane z kodu na £ 100 od podatku należnego

Podatnik z podstawową składką

50

Podatnik z wyższą składką

25

Podatnik z dodatkową składką

22

Brak zwrotu podatku

Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli nie jesteś w systemie podatkowym, ale płacisz podatek w systemie PAYE i spełniasz warunki wymienione powyżej, zazwyczaj możesz skorzystać z kodowania swojego rachunku podatkowego. Tam, gdzie HMRC wysyła obliczenie należnego podatku na Formularzu P800, powinno się potwierdzić, że można płacić go bezpośrednio lub poprzez kodowanie na zewnątrz. System zwykle zakłada, że będziesz chciał wybrać ostatnią opcję i dostosuje twój numer kodu dla następnego roku podatkowego. Jeśli tego nie zrobi, możesz go o to poprosić. Zrób to tak szybko jak to możliwe, po otrzymaniu P800, w przeciwnym razie możesz przegapić okienko czasowe.

Wyjątki kodowania na zewnątrz

Jeśli twój dochód PAYE jest niewielki, HMRC może nie zakodować twojego podatku automatycznie. To dlatego, że jego system zakłada, że kodowanie na zewnątrz nie spowoduje zebrania odpowiedniej ilości. HMRC posiada również nieoficjalną regułę, która mówi, że nie będzie kodować na zewnątrz podatku, jeśli zakłada, że spowoduje to więcej niż podwojenie twojego podatku PAYE za rok, w którym ma zastosowanie dostosowany kod. W każdej z tych sytuacji można domagać się kodowania, o ile spełnione są też inne warunki. Jeśli HMRC mówi, że nie może tego zrobić, zwróć uwagę na to, że przepisy podatkowe nie uniemożliwiają tego sposobu.

Jeśli płacisz podatek w systemie PAYE oraz jesteś winien podatek za 2015/16 w wysokości mniejszej, niż £ 3000, HMRC będzie zbierać go, dostosowując twój numer kodu, ale musisz złożyć deklarację podatkową do dnia 30 grudnia 2016. Efektem będzie rozprzestrzenienie zapłaty podatku poprzez zwiększenie odliczeń PAYE w ciągu 2017/18.

Czerwinska Group- Stoimy na straży prawa Twoich interesów

BIURO KSIĘGOWE – prowadzimy księgowość firm, rozliczenia kierowców, firm jednoosobowych. Doświadczenie, profesjonalizm, dobre ceny.

Prowadzimy księgowość dla wszystkich firm na terenie całej Wielkiej Brytanii. Masz pytania zadzwoń lub pisz.

1 Marlborough Road Bradford BD8 7LD

 tel: 01274 483155  lub kom: 07508 052770 

Personal: krystyna@czerwinska.uk
Office: info@czerwinska.uk

kc_logo_horizontal

18 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire