Rozliczenie firm za 50 funtów, biuro księgowe w Manchester

Rozliczenie firm za 50 funtów, biuro księgowe w Manchester

 

Rosnie konkurencja firm ksiegowych na terenie Wielkiej Brytanii a to oznacza mniejsze ceny.

DZISIAJ KSIEGOWI WYJASNIAJA INFORMACJE NA TEMAT VAT

Podatek VAT jest opłatą skarbową, która obowiązuje na terenie Unii Europejskiej, danina VAT (value added tax) jest podatkiem od towarów i usług pobieranym na wszystkich etapach sprzedaży.
W Wielkiej Brytanii obowiązują trzy stawki podatku VAT.
20% – standard rate
5% – reduced rate
0% – zero rate

Ponadto, na Wyspach wyróżnia się również dwie dodatkowe grupy towarów i usług:
Exempt (wyłączone z opodatkowania);
Outside the scope of UK VAT (poza zakresem opodatkowania);
Dwa podstawowe rodzaje VAT w UK to VAT Flat Rate Scheme i Standard VAT.

Które firmy podlegają rejestracji VAT ?
Obowiązek rejestracji firmy jako płatnika VAT związany jest z wysokością obrotów w kolejnych 12 miesiącach, rejestracji do VAT w UK powinna dokonać każda firma, której przychody przekroczą 85 000 GBP.
VAT naliczony – to podatek VAT związany z zakupem usługi czy produktu (został naliczony przez tego, od kogo kupujemy usługi czy produkty).
VAT należny – to podatek VAT, który dotyczy naszej sprzedaży usług czy produktów (podatek ten „należy się” urzędowi skarbowemu od nas).
Podatek VAT do zapłacenia do urzędu skarbowego = VAT należny – VAT naliczony 
Jakie zmiany dotyczące składania deklaracji VAT planuje rząd brytyjski oraz od
kiedy będą obowiązywały?
Rząd brytyjski planuje wprowadzić zmiany dotyczące składania deklaracji VAT online w terminie 3 dni po Brexit, który zaplanowany jest na dzień 29
marca 2019. Celem jest wprowadzenie nowego cyfrowego systemu po datkowego „Making Tax Digital for VAT” (MTD). Izba Lordów szacuje, że milliony mały firmy w Wielkiej Brytanii nie są przygotowane do tak wielkiej zmiany. Według szacunków HMRC tylko jeden milion firm bedzie w stanie składać deklaracje VAT online do 1 kwietnia 2019. Problem polega na tym, że nie istnieje na rynku darmowe oprogramowanie, które umożliwia wysyłanie deklaracji podatkowej online do HMRC. Właściciele firm mają możliwość skorzystania z pomocy biura księgowego Accounters Ltd (Manchester), które posiada kompatybilne oprogramowanie oraz pełną wiedzę aby złożyć deklarację VAT online.

 

Kogo dotyczą zmiany?
Od kwietnia 2019 zmiany wpłyną wyłącznie na firmy, których obroty przekraczają 85 000 funtów rocznie, dane firmy będą miały obowiązek składania deklaracji VAT już za pośrednictwem nowego systemu.
Rok później (od kwietnia 2020) HMRC zamierza rozszerzyć Making Tax Digital na Corporation Tax i Income Tax. W efekcie tego prowadzenie pełnej księgowości oraz rozliczanie firm będzie prostsze. HMRC sporządza system kar za nie wypełnienie wymogów określonych przez MTD.
Lista oprogramowań oraz dostępnych produktów do przechowywania ewidencji przychodów i kosztów (podatek dochodowy) lub sprzedaży i zakupów (podatek VAT) dostępne są na stronie HMRC.

Małgorzata Radu księgowa w firmie Accounters Ltd w Manchester.
Accounters Ltd
Mobile: 0744 0572 327
E-mail: office@accounters.co
www.accounters.co

 

Polskie biuro księgowe ACCOUNTERS LTD wyspecjalizowane jest w kompleksowej obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych.

Nasze biuro zapewnia kompleksową obsługę księgową i rachunkową znacznie taniej niż inne biura bez ukrytych kosztów. Współpraca z nami przebiega bardzo sprawnie, szybko oraz bez stresu.

Dzięki doświadczeniu i znajomość prawa podatkowego proponujemy rozwiązania, które pozwalają na obniżenie opłat do minimum.

Aby zaoszczędzić czas możesz skorzystać z naszej usługi przesyłając dokumenty do biura drogą elektroniczną lub pocztową. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny, mailowy oraz profesjonalną obsługę księgową.

Jesteśmy wyspecjalizowani w następujących usługach księgowych:

 • Rejestracja podmiotów gospodarczych (self-employed, partnership, limited company)
 • Pomagamy w załatwieniu niezbędnych formalności wobec HM Revenue & Customs
 • Roczne rozliczenia podatkowe (self assessment tax return, corporation tax)
 • Rejestracja VAT oraz rozliczenia VAT (standardowy VAT 20% oraz flat rate scheme)
 • Rozliczenia self employed
 • CIS
 • Bookkeeping
 • Naliczanie pensji oraz wystawianie payslipów, rejestracja na prywatny fundusz emerytalny (obsługa PAYE, pension scheme, payroll system)
 • Zwroty podatku z P60/P45
 • Rozliczenia kierowców
 • Doradztwo biznesowe (optymalizacja podatku, porównanie podmiotów gospodarczych)

Zadzwoń dzisiaj 0744 0572 327 aby uzyskać bezpłatną wycenę serwisu.

 

 

31 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester