Rowerzysta zastrzelił mężczyzne Liverpool

Rowerzysta zastrzelił mężczyzne na drodze Liverpool

 

Mężczyzna został zastrzelony w zacisznym odcinku Merseyside przez rowerzystę, który, jak się uważa, miał na sobie kurtkę odblaskową.

Ofiara, 53-latek, została zastrzelona podczas wędrówki przez tereny wiejskie biegnące wzdłuż autostrady M62 w pobliżu węzła Rainhill Stoops.

Uważa się, że morderca opuścił miejsce zdarzenia na rowerze górskim, a najprawdopodobniej świadkiem zdarzenia był kolega ofiary.

Detektywi uważają, że atak był zamierzony.

Służby ratunkowe zostały wezwane do obszaru wokół Junction Seven z M62 o 7 rano w sobotę rano po zgłoszeniu strzelaniny.

Sanitariusze nie byli w stanie uratować mężczyzny, który został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia.

Świadek nie został ranny podczas strzelaniny.

Sekcja zwłok ma potwierdzić rodzaj użytego pistoletu i pełen charakter obrażeń odniesionych przez ofiarę.

Lokalizacja i czas ataku, a także podejrzenia detektywów, że mężczyzna nie był przypadkową ofiarą, zwiększają prawdopodobieństwo, że atak był zaplanowaną egzekucją.

Trwa dochodzenie, aby zidentyfikować bandytę, który jest opisany jako mężczyzna, wzrost: około sześciu stóp i szczupłej budowy.

Rzeczniczka policji w Merseyside powiedziała: „Miał na sobie ciemne ubranie i  kurtkę odblaskową, jechał na rowerze górskim.

„Jeśli widziałeś kogoś pasującego do tego opisu w tamtym czasie lub okolicy, skontaktuj się z nami.

„Jeśli ktoś dziś rano był w okolicy Rainhill Stoops i widział człowieka, który zachowuje się podejrzanie, jest proszony o kontakt w 101 lub kontakt z naszym biurem społecznościowym (@MerPolCC na Twitterze). Każda informacja jest potrzebna, aby pomóc w złapaniu przestępcy. Możesz również skontaktować się z Crimestoppers, anonimowo, pod numerem 0800 555 111.

„Policjanci proszą każdego, kto może podróżował drogą odchodzącą z M62 na Skrzyżowaniu 7, jadąc dziś rano do Liverpoolu. Jeśli zobaczyłeś coś / kogoś lub masz materiał filmowy z kamery pokładowej pomiędzy 6:30 a 7:30, prosimy o kontakt z naszą główną jednostką zajmującą się przestępczością pod numerem 0151 777 8618, podając odnośnik: 225 z 5/5/18, a pracownik pomoże ci w przekazaniu materiału filmowego.

Katarzyna Cz.

5 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool