Rośnie szybko bezrobocie w Szkocji

Szkocja

Rośnie szybko bezrobocie w Szkocji.

Bezrobocie w Szkocji wzrosła o 14.000 w okresie od sierpnia do października, aby stanąć na ilości 45.000 osób, zgodnie z Office for National Statistic danych.

Stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,3%, w porównaniu z 4,8% dla Wielkiej Brytanii jako całości.

Zatrudnienie w Szkocji spadła o 40.000 w ciągu kwartału i 24.000 w ciągu roku, aby stanąć na poziomie 2,592,000.

Ilość bezrobotnych dopiero wzrośnie w roku 2017 gdyż Rząd Szkocji ma dług 14 miliardów przez niskie ceny ropy i będzie musiał robić koszty zwalniając w urzędach w szkołach w Policji i w straży pożarnej. Wszyscy czekają na nowy budżet, który będzie zabójczy dla takiego małego kraju.

Firmy olejowe już zwalniają , stracą pracę ludzie w administracji jak więc będą spłacać pożyczki na domy jeśli nie sa tworzone nowe miejsca pracy.
Jeśli nie będzie pracy biurowej a nie będzie, rodowici Szkoci będą chwytać się każdych prac a to oznacza mniej pracy dla emigrantów z UE.

 

W Wielkiej Brytanii w roku 2017 ruszają pełną parą samochody elektryczne w przesyłkach kurierskich, Land Rover buduje fabrykę samochodów elektryczny a to oznacza że za 2-3 lata spadek sprzedaży ropy i oliwy do skrzyni biegów, która to napędza zysk dla Rządu Szkocji.

Ponadto w roku 2020 Wielka Brytania będzie miała połączenie energetyczne z Norwegią ( pod morzem będzie położony kabel energetyczny ) co odbije się na cenach energii ze Szkocji  więc przychód  jeszcze bardziej się zmniejszy.  

W roku 2016 przy spadku cen ropy  Szkocja straciła 14 miliardów, co wiec będzie gdy w ogóle zostanie zmniejszona sprzedaż ropy… zostanie więc rolnictwo, ryby,  barany i wełna z owiec.

Wysokie ceny roboczogodziny  powodują iż nie opłaca się tutaj prowadzić produkcji rolniczej dlatego też lepiej eksportować. Dlatego też Premier Szkocji tak bardzo chce zostać w Unii Europejskiej aby pobierać dalej granty dla rolników i dzielić tą kasę. Niestety już jej nie będzie a to oznacza tylko jedno kolejne upadki rolników i zwolnienia ludzi.

Aż prosi się aby w Szkocji i w Anglii powstawały takie duże supermarkety Polskie jak Aldii czy Lildl. Niestety obecnie Polskie Sklepy nie są tak duże, dlatego głównymi ich konsumentami są tylko Polacy a nie Brytyjczycy.

Rząd Polski Beaty Szydło wraz z dużymi producentami w Polsce jak JBB powinien powołać konsorcjum i otwierać duże supermarkety coś na wzór Lidia i Aldii ( ukierunkowane na konsumentów Brytyjskich )aby jeszcze bardziej napędzać sprzedaż Polskich produktów na terenie wysp. W roku 2017 ma powstać na wyspach kolejne 200 Niemieckich Supermarketów.

Konrad W

photo/dailyracord

15 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja