Rośnie ilość osób deportowanych przez choroby, wylecz się do 2019 roku

Rośnie ilość osób deportowanych przez choroby, wylecz się do 2019 roku

 

Home Office uzyskuje coraz więcej danych do kontroli pacjentów czy są legalnie czy nielegalnie na terenie Wielkiej Brytanii.

Ostatnie opublikowane dane wskazują, że nieliczne dane osobowe, w tym ostatnie znane ich adresy i daty zarejestrowania swojego lekarza zostały przekazane do  egzekucji Home Office  przez co 8 100 osób zostało deportowanych.

Organizacje ochrony zdrowia i organizacji praw człowieka, w zeszłym tygodniu wezwały do zawieszenia  udostępniania danych.

Memorandum of Understanding opublikowane wspólnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i obsługi cyfrowej w NHS,  które weszło w życie z dniem 1 stycznia przedstawiło po raz pierwszy podstawy prawne wniosków dotyczących uzyskania poufnych informacji o pacjencie aby wykorzystać je do śledzenia przestępców imigracyjnych.

Nowy protokół ustaleń (MoU) precyzuje kompetencje prawne kiedy  NHS może podzielić się poufnymi zapisami informacyjnymi pacjenta. Nowy protokół ustaleń z Departamentem Zdrowia  uzasadnia ich zastosowanie, mówiąc, że leżyto  w interesie publicznym.

Informacje, które mają być ujawnione w ramach niniejszego Porozumienia mają mieć charakter administracyjny,.

The latest published figures show that the non-clinical personal details including last known address, GP’s details and date registered with their doctor, of more than 8,100 people in the past year have been passed to Home Office immigration enforcement.

Rzecznik rządu powiedział: „Dzielimy się niewielkimi informacja pomiędzy organami zdrowia i Home Office do śledzenia przestępców imigracyjnych.

Dostęp do tych informacji jest ściśle kontrolowany, o silnych gwarancji prawnych. Większość jednak danych nie jest udostępnianych.

A government spokesman said: “We share limited information between health agencies and the Home Office to trace immigration offenders and vulnerable people, and prevent those without the right to access benefits and services doing so at the expense of the UK taxpayer.

“Access to this information is strictly controlled, with strong legal safeguards

Podsumowanie:

Wielu emigrantów z Unii Europejskiej notorycznie choruje znamy przypadki że nawet po 3-5 lat na zaburzenia psychiki, na zaburzenia alkoholowe lub nadciśnienie itd. Często dostają na to sowite zasiłki na dom i na życie.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może to się skończyć . Wiemy już że opieka medyczna bezpłatna będzie tylko dla osób pracujących a dla osób niepracujących tylko opieka zagrożenia życia.  Był już przypadek jednego Polaka, który chorował na chorobę psychiczną i został deportowany z terenów wysp dlatego może warto wyleczyć się do roku 2019 kiedy Wielka Brytania opuści zasady Unii Europejskiej.

Polecane kontrole w szpitalach, bez pracy już nie urodzisz za darmo.

http://polskie-echo.com/kontrole-emigrantow-przed-porodemhome-office-londynbirminghammanchster/

Konrad W

2 lutego 2017