Rośnie aborcja w UK. 200 000 kobiet usunęło dzieci w 2018. Tragedia narodowa.

Rośnie aborcja w UK. 200 000 kobiet usunęło dzieci w 2018. Narodowa tragedia

 

 Aborcje osiągnęły najwyższy poziom w historii Wielkiej Brytanii, ponieważ nowe dane ujawniają, że 200 000 kobiet zakończyło ciążę  w zeszłym roku.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHSC) opublikował dziś dane, z których wynika, że ​​w 2018 r. W Anglii i Walii było 200 608 aborcji. 

Dalsze 20168 aborcji przeprowadzono na nierezydentach UK.

Clare Murphy, dyrektor ds. Zewnętrznych w firmie aborcyjnej British Pregnancy Advisory Service, powiedziała: „Powody wzrostu aborcji dla starszych kobiet w Anglii i Walii są złożone.

„Dostępne środki antykoncepcyjne często koncentrują się na potrzebach młodszych kobiet, a kobiety w wieku powyżej 25 lat mogą w szczególności zostać wykluczone z programów zapewniających bezpłatny, aptekowy dostęp do antykoncepcji awaryjnej.

„Ponieważ tak wiele kobiet w Wielkiej Brytanii polega na pigułkach i prezerwatywach jako głównych metodach antykoncepcji, niezwykle ważne jest szybkie uzyskanie dostępu do opcji ratunkowych, gdy te metody zawiodą lub pigułka zostanie pominięta”.

Powiedziała, że ​​większy dostęp do usług był również potrzebny kobietom, które są już matkami.

„Nieplanowana ciąża w roku po urodzeniu nie jest rzadkością, szczególnie wśród kobiet karmiących piersią” – powiedziała.

„Jednak możliwe jest również, że w dłuższej perspektywie pary podejmują różne decyzje dotyczące wielkości rodziny i liczby dzieci, na które mogą sobie pozwolić i czują się w stanie właściwie się nimi zająć.

„Limit zasiłku dla dwóch dzieci miał na celu wpłynięcie na podejmowanie decyzji reprodukcyjnych i jesteśmy z pewnością świadomi przypadków, w których był to czynnik decydujący o decyzji kobiety o zakończeniu trzeciej, nieplanowanej ciąży”.

Jednak działacze antyaborcyjni stwierdzili, że najnowsze dane dotyczące aborcji stanowią „narodową tragedię”.

Clare McCarthy, rzeczniczka organizacji charytatywnej „Prawo do życia”, powiedziała: „Każda z tych aborcji oznacza porażkę naszego społeczeństwa w ochronie życia dzieci w łonie matki oraz brak pełnego wsparcia dla kobiet z nieplanowanymi ciążami.

„Propozycje osób podejmujących działania aborcyjne w celu usunięcia prawnych ograniczeń dotyczących aborcji i wprowadzenia aborcji od razu do narodzin prawdopodobnie doprowadzą do pogorszenia tych liczb”.

W ostatnim dziesięcioleciu nastąpił gwałtowny wzrost odsetka aborcji u kobiet, które są już matkami.

Jakie roczniki kobiet miały aborcje

Konrad W

14 czerwca 2019