Rosjanin 9 lat celi,Londyn. Wysyłali miliony do Rosji bez odzysku

Rosjanin 9 lat celi Londyn. Wysyłali miliony do Rosji bez odzysku

 

Rosjanin, który prowadził wyrafinowaną sieć hakerów, ukradł najmniej 2 miliony funtów z rachunków bankowych brytyjskich firm.

Vugar Mollachiev (37 lat) z Berkeley Gardens w północnym Londynie został skazany na 9 lat więzienia w Southwark Crown Court za spisek na oszustwo i pranie brudnych pieniędzy, jak potwierdziła Metropolitan Police.

Dowody z poprzedniego dochodzenia w sprawie cyberprzestępczości wskazują, że Mollacziew jest silnie zaangażowany w cyberprzestępczość i oszustwa internetowe.

Scotland yard powiedział, że Mollachiev i jego współpracownicy wykorzystali swoją wiedzę techniczną do infekowania komputerów w firmach w Wielkiej Brytanii i Europie, umożliwiając im oszukanie firm i banków w Wielkiej Brytanii z ponad 2 milionów funtów.

Środki zostały następnie wykorzystane do zakupu towarów o dużej wartości lub przeniesionych za pośrednictwem kont „mule” i „wypłaconych” za pośrednictwem bankomatów, zanim zostały przetransferowane z powrotem do Rosji, skąd nie można było ich odzyskać.

Policja poinformowała, że ​​Mollacziev został aresztowany przez funkcjonariuszy z jednostki przestępczej Cyberprzestępczości Met Falcon w dniu 17 marca pod zarzutem zmowy w celu oszukania brytyjskich banków rozliczeniowych o wartości przekraczającej 2 miliony funtów.

Detektyw inspektor Louise Shea z jednostki Met Cyber ​​Crime Unit, powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego zdania, które odzwierciedla, jak dobrze sądy biorą cyberprzestępczość i oszustwa internetowe.

30 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn