Rosjanie zaatakowali brytyjski łódź podwodną. Wojna podwodna trwa.

Rosjanie zaatakowali brytyjską łódź podwodną. Wojna podwodna trwa.

 

Do okrętu podwodnego ROYAL NAVY zmierzającego w kierunku Syrii, Rosja wysłała dwa zabójcze rosyjskie okręty podwodne.

Brytyjska łódź podwodna znalazła się w „grze w kotka i myszkę” z Rosyjskimi okrętemami podwodnych w stylu  Kilo. W polowaniu na Brytyjski statek  uczestniczyły także dwie rosyjskie fregaty i samoloty do walki z okrętami podwodnymi – donosi Sunday Times.

Statek brytyjski wyposażony w rakiety Tomahawk, które miały zostać wystrzelone w kierunku Syrii  znalazł się w niebezpieczeństwie. Następnie spędził kilkanaście godzin próbując uniknąć wykrycia przez siły rosyjskie.

Siły amerykańskiej marynarki wojennej próbowały chronić terenu wokół podwodnego statku brytyjskiego, by zapewnić osłonę. Okręty podwodne typu kilo należą do najbardziej zabójczych w arsenale Putina bo mogą poruszać się cicho pod wodą z prędkością do 17 węzłów. Można je wyposażyć w szereg śmiercionośnych broni, w tym pociski typu „cruise” i „pociski przeciwpodwodne”.

Walka podwodna okrętu Brytyjskiego z Rosjanami doprowadziła do tego , że nie brał on udziału w ataku na syryjskie zakłady broni chemicznej.

Alianci wystrzelili w sumie 105 pocisków w odwecie za okrucieństwo w Syrii, które zabiło co najmniej 70 osób.W ataku zmieciono trzy obiekty broni chemicznej, w tym badania i rozwój w dystrykcie Damaszek „Barzeh” i dwa obiekty w pobliżu Homs.

Donald Trump nazwał operację sukcesem na porannym wpisie na Twitterze i ogłosił: „Misja zakończona”. Także Premier Theresa May nie wykluczyła nowych działań, jeśli barbarzyński reżim Assada nadal będzie atakować swoich obywateli.

Pytanie należy zadać co by sie stało gdyby Rosjanie zatopili Brytyjski okręt ?

Pani Premier May wysyłając swoje okręty do Syrii daje przekaz, że po Brexit dalej Wielka Brytania jest mocarstwem z którym Unia Europejska i inni na świecie muszą się liczyć. Premier May staje się liderem światowym koło Donalda Trumpa. Jak widzimy jednak ten konflikt już idzie łeb za łeb, Rosjanie zabijają szpiega w Anglii to Brytyjczycy bombardują Syrię….

Jedno jest dość interesujące Rosjanie bardziej nie lubią Brytyjczyków niż Trumpa .

Konrad W

 

15 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat