Rosja i Chiny wspólne ćwiczenia floty pod nosem Polaków

Rosja i Chiny wspólne ćwiczenia floty pod nosem Polaków

 

Rosja i Chiny razem na ćwiczeniach

Rosja organizuje duże  ćwiczenia wojskowe rozpoczynające się w tym tygodniu, do których przyłączają się Chiny. Chiny wyślą jeden z najbardziej zaawansowanych niszczycieli pocisków rakietowych na wybrzeże Bałtyku koło Kaliningradu. Siły elitarne obu państw będą koło granic Europy pokazując swoją siłę i potęgę.

Wtorkowe ćwiczenia morskie pod nazwą ” Joint Sea 2017 ” zostały potwierdzone przez rosyjskie ministerstwo obrony.

Podczas ćwiczeń wojskowych będzie uczestniczyć kilkanaście okrętów wojennych, helikopterów i innych samolotów wojskowych. Rosyjskie ministerstwo powiedziało:

„Głównymi celami ćwiczeń jest zwiększenie skuteczności współpracy obu flot w walce z zagrożeniami bezpieczeństwa na morzu. Ćwiczenia mają zgrać kompatybilności załóg rosyjskich i chińskich okrętów wojennych, aby wzmocnić przyjaźń i współpracę między rosyjską marynarką a siłami morskimi Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej „.

Tylko Finlandia wypowiadała się przeciwko ćwiczeniom. Ponadto Rosja przygotowuje się do ćwiczeń wojskowych Zapada 2017, największych od końca zimnej wojny. Rosyjskie oddziały,  przeprowadzą ćwiczenia aż do granic fińskich.

W Europie sojusznicy NATO boją się prawdziwych intencji Prezydenta Władimira Putina, co prowadzi do „poważnych wątpliwości, że Moskwa ujawnia prawdziwy zakres swoich ćwiczeń wojskowych”.

 

Russia and China exercises ahead of huge war games

Wspomnieć należy teraz o Ministrze Morawieckim który „zakochał ” się w kapitale Chińskim. Oto co powiedział.

Cytat telewizja Republika:

Morawiecki…..wykonano kolejny krok na drodze do zacieśnienia współpracy gospodarczej między Chinami a Polską. Okazją do tego było Polsko-Chińskie Forum „Pasa i Szlaku” ds. Współpracy Infrastrukturalnej, organizowane w Warszawie. Słowo wstępne wygłosił Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów. – Od dwóch lat oba kraje stają się sobie bliższe. Dzisiejsze spotkanie potwierdza, że Polska jest częścią inicjatywy „Pasa i Szlaku”, z kolei strona chińska wyraziła chęć wspierania polskiego rządu w różnych inicjatywach, takich jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego– powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów. – Chiny to Państwo Środka, Polska leży w środku Europy. Polska dla Chin, a Chiny dla Polski stają się „złotym środkiem” w drodze do budowania dużych infrastrukturalnych projektów – podsumował wicepremier.

Tusk ciągną Polskę do Brukseli , Morawiecki z PIS ciągnie do Chin. Kto lepszy ?

Polacy w EU mogą pracować i dobrze zarabiać do Chin raczej nie pojadą bo za czym.

Zamiast ściągać biznes Amerykański który gwarantuje bezpieczeństwo Polski, Morawiecki ściąga biznes Chiński który jest na kursie kolizyjnym z Amerykanami. Skąd ten Morawiecki wziął się w rządzie PIS ? działa anty – amerykańsko. Z jednej strony Polacy chcą aby Armia Amerykańska ich broniła z drugiej Minister w Rządzie Szydło kolaboruje z wrogiem USA. PiS nie potrafi się określić czy chce współprace z USA czy z wszystkimi czyli z nikim bo kto im zaufa jeśli raz są tutaj raz tutaj.

Nie minęło miesiąc od wizyty Donalda Trumpa w Polsce a chińskie okręty będą brały udział w ćwiczeniach tak blisko Polskiej granicy. Czy jest to odpowiedz na wizyte Trumpa w Polsce ? Oczywiście że tak widać wyraźnie że Rosja i Chiny to już jeden sojusznik.

Jedno jest pewno Trump swoje i chce z Polski zrobić sojusznika a Morawiecki swoje. Jak Polacy zasuwają na udziały firm zachodnich w Polsce to okazuje się ze będą zasuwać na udział kapitału chińskiego. Po takiej wizycie i przemówieniu Prezydenta Trumpa  Polskie lotnisko powinni budować Amerykanie a nazwa powinna brzmieć „Lotnisko Kościuszki” i dwie flagi nad nim powinny zawisnąć Polska i Amerykańska. Jeśli ktoś liczy że kiedyś w Polsce będą większe zarobki,niech zapomni chiński kapitał nie lubi dobrze płacić.

Politycy PIS robią Polakom w głowach zamieszanie jak to odkodowują Polskę od komunizmu i układów Wałęsy z komunistami przy okrągłym stole ale zaraz przecież oni kodują Polaków i Polskę w kolejny komunizm tym razem Chiński. Niestety Polacy dają się wciągnąć w ich retorykę, PIS kiedyś władze straci, a pokolenia znów będą pracować nie dla siebie. Tusk sprzedał Polskie firmom zachodnim, które teraz czerpią olbrzymie zyski z pracy „biednych Polaków” to Morawiecki nie sprzedaję ale od razu robi z Chińczyków współwłaścicieli a to oznacza że Polacy będą zasuwać teraz na nowego „pana”.

Polacy muszą myśleć a nie dawać się wciągać medialną grę odkodowywania Polski i budowania Polski dla Polaków. Widać wyraźnie że Pokolenie nowych Polaków, które właśnie chodzi do przedszkola nie bardzo ma jaskrawą przyszłość. przy takich pomysłach. Widać wyraźnie że jeśli Macierewicz i Ziobro naprawiają Polskę to już inne resorty działają całkowicie inaczej. Niestety ale Gazeta Polska, która już szczęśliwa bo dochrapała się do wielkich reklam spółek skarbu państwa cały czas jedzie jednym tonem, nakręcając Polaków na starą władzę, niestety w tej euforii nie widzi kolejnego zagrożenia dla Polaków.

Konrad W 

18 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat