Romuald Graczyk otworzył drzwi ewakuacyjne w Ryanair.

Romuald Graczyk otworzył drzwi ewakuacyjne w Ryanair.

 

Pasażer linii Ryanair, który otworzył drzwi ewakuacyjne „to Polak mieszkający w schronisku dla bezdomnych w Costa del Sol za 35 funtów tygodniowo”.

Romuald Graczyk, 57, podjął drastyczne działania w czasie kiedy samolot z Stansted, został przytrzymany na płycie lotniska po wylądowaniu w Maladze w poniedziałek wieczorem.

Graczyk dał policjantom adres schroniska dla bezdomnych w Costa del Sol za 35 funtów tygodniowo, jak podają źródła, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, by mógł sobie pozwolić na zapłacenie sporej kary pieniężnej za to wykroczenie.Uważa się, że nie zostawił im numeru telefonu, ponieważ najprawdopodobniej nie posiada telefonu komórkowego – co oznacza, że ​​mogą mieć problemy z kontaktem z nim, gdy decyzja o kwocie zostanie podjęta.

Inny pasażer Fernando del Valle Villalobos powiedział: „Myślałem, że chce wyjrzeć przez okno, żeby zobaczyć, czy autobus, który miał zawieźć nas do terminalu, podjechał, ale w następnej chwili otworzył drzwi za pomocą dźwigni i wysunął głowę .

Rozejrzał się dookoła, a potem odwrócił się, zabrał plecak i wyszedł na skrzydło … Wszyscy byli całkowicie oszołomieni, nikt się tego nie spodziewał, więc nie było czasu, żeby cokolwiek powiedzieć.

Fernando twierdzi, że Polak siedział na końcu skrzydła przez około pięć minut, zanim został przekonany do powrotu przez personel naziemny.Podobno powiedział świadkom, że „to było zbyt wiele dla niego”, że musiał czekać tak długo bez żadnego wyjaśnienia opóźnienia.

Szef ochrony lotniska w Maladze Miguel Sanchez powiedział: „Nie został aresztowany, ponieważ nie doszło do żadnych szkód i nikt nie był w niebezpieczeństwie”.

Ale funkcjonariusze cywilni zarejestrowali jego nazwisko, aby mogli zgłosić jego wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu lotniska i oczekuje się, że zostanie obciążony ogromną, co najmniej czterocyfrową grzywną.

Sanchez dodaje: „Hiszpańska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (AESA) jest organem państwowym, który musi zdecydować o wysokości grzywny, ale maksymalna wysokość grzywny wynosi 40 000 funtów i mam wrażenie, że to naruszenie będzie uważane za jedno z poważniejszych. „

Konrad W

 

6 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat