Rodzą na wyspach bez lekarzy, musisz to jednak zgłosić.

Rodzą na wyspach bez lekarzy, musisz to jednak zgłosić.

 

Dane dotyczące tego, ile kobiet decyduje się na poród bez pomocy medycznej, powinny być zbierane w całej Wielkiej Brytanii, poinformowały stowarzyszenia medyczne.

NHS w Londynie rejestruje liczbę kobiet za pośrednictwem formularza, który rodzice mogą ukończyć w centrum zdrowia dziecka. Royal College of Midwives i Royal College of Obstetricians i Gynecologists twierdzą, że byłoby to mile widziane.

Eleanor Horrigan, lat 26, z Cardiff, urodziła  pięć miesięcy temu i opisała to jako magiczne doświadczenie. Powiedziała, że nie chciała uniknąć egzaminów i interwencji medycznych, których nie chciała.

Ale Royal College of Midwives (RCM), szefowie grupy położniczej Wales i Royal College of Położnicy i ginekolodzy (RCOG) wyrazili obawy związane z porodami wolnymi i wskazali na potencjalne ryzyko zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

Ale pani Horrigan powiedziała, że ​​jest całkowicie pewna swojej decyzji, a urodzenie jej córki było „niesamowite”. Wraz z narodzinami mojego syna czułam, egzaminy i monitorowanie,i mówiono ci, co mam robić” – powiedziała. Ale wraz z narodzinami mojej córki poczułam, że[dziecko mówi mi, co mam robić i to było niesamowite.”Pani Horrigan zaplanowała poród w domu i to zrobiła.

 

NHS England twierdzi, że do 200 kobiet w Londynie rodzi się bez rejestracji u lekarza ogólnego lub położnej każdego roku.Stwierdzono, że dane te zostały zebrane za pośrednictwem formularza, który rodzice mogą wypełnić za pośrednictwem ośrodków zdrowia dzieci.

Wnioski o przyznanie wolności informacji (FOI) do organów zdrowia Walii ujawniły, że co najmniej 463 kobiet w Walii urodziło się bez pomocy medycznego w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Z zadowoleniem przyjmujemy wszelkie dane zebrane na temat darmowego porodu w całej Wielkiej Brytanii, aby pomóc w zrozumieniu preferencji urodzin kobiet i informować o najlepszych praktykach” – napisano.RCM powiedział, że „z zadowoleniem przyjąłby ten rodzaj gromadzenia danych”, o ile jest przeprowadzany „zgodnie z przepisami o ochronie danych”.

 

Konrad W

 

25 lutego 2018