Robert Zduniak z Blackburn deportacja za 17 milionów oszustwo podatkowe. Katowice

Robert Zduniak z Blackburn

deportacja za 17 milionów oszustwo podatkowe. Katowice i Wielka Brytania.

 

Robert Zduniak mieszkaniec Blackburn, Bury koło Manchester wraca do wiezienia w Wielkiej Brytanii.

Polak został deportowany z Czech do Wielkiej Brytanii gdzie został zlapany w Pradze.

Zduniak lat 43 był częścią zorganizowanego gangu, który przetwarzał przemycany surowiec tytoniowy w nielegalnych fabrykach w Preston, Blackburn, Bury i Essex, ujawniło dochodzenie HM Revenue and Customs.

Zduniak pochodził  Katowic, był częścią sieci przestępczej która przetwarzała nielegalne wyroby tytoniowe w celu uniknięcia podatku akcyzowego i podatku VAT. Stwierdzono, że był zaangażowany w import, transport i przetwarzanie surowca tytoniowego. W roku 2013 Urzad Skarbowy przejał wielkie ilośc tytoniu w Preston w kolejnych roku w Bury i w Manchester  nastąpiło kolejne konfiskowanie tytoniu i sprzętu produkcyjnego; Blackburn, Lancashire; i Halsted, Essex.

W kwietniu 2014 r. HMRC dokonał nalotu na farmę w Essex, a także cztery lokale w pobliżu Bury i jeszcze jeden w Blackburn w Wielkiej Brytanii. Oficerowie zarekwirowali około trzech ton surowca tytoniowego, który przekształcano w podrobiony ręczny rulon tytoniowy (HRT), 15 000 funtów w gotówce, chemikalia, podrabiane opakowania i maszyny do pakowania wyrobów tytoniowych.

 

Gang przetworzył wartośc 17 milionów funtów. Oficerowie HMRC odkryli, że gang przemycił ponad 100 ton surowca tytoniowego do Wielkiej Brytanii z Republiki Czeskiej w ciągu 15 miesięcy, oznaczając go jako transport mebli.

Został skazany na 8 lat więzienia jednak podczas procesu uciekł z Wielkiej Brytanii a teraz 3 dni po Bozym Narodzeniu został przywieziony z spowrotem. Ma do odsiedzenia 8 lat więzienia.

Tony Capon, zastępca dyrektora ds. Dochodzenia oszustw, HMRC, powiedział:

„Nowy rok i nowy początek dla Zduniaka – za kratkami. Będzie miał mnóstwo czasu na uważne rozważenie wszelkich rezolucji, które chce zrobić.

“A new year and a new start for Zduniak – behind bars. He’ll have plenty of time to carefully consider any resolutions he wants to make.

„To kolejna demonstracja, że ​​HMRC będzie nieustannie ścigać przestępców, którzy próbują oszukiwać i wymykać się sprawiedliwości. Zduniak  myślał, że jest wolny i czysty, ale sprowadziliśmy go z powrotem do więzienia.

Współkonspiratorzy Zduniaka to także Polacy.

Hubert Jankowski i Łukasz Pawelec, zostali uwięzieni przez cztery lata w maju 2017 r. Łukasz Pawełek również próbował uciekać, ale został złapany na lotnisku w Doncaster i przetrzymywany w areszcie do końca procesu.

Oto dwóch innych Polaków skazanych wczesniej.

Konrad W

 

5 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *