Robert Kowalik przemyt narkotykow w Dover

Robert Kowalik przemyt narkotykow w Dover

MDMA (ecstasy) i marihuana o szacunkowej wartości 220 000 funtów, przejęte w Dover Eastern Docks

Mężczyzna został oskarżony o próbę przemycenia 16 kilogramów narkotyków do Wielkiej Brytanii przez Dover. Funkcjonariusze Straży Granicznej we wschodnich dokach znaleźli 4 kg MDMA, 2 kg haszyszu, 10 kg marihuany i strzykawkę z płynną konopią indyjską w palecie z metalowymi częściami grzejnika, po przeszukaniu zarejestrowanego w Polsce samochodu Renault w ubiegły czwartek.

Paul Morgan, dyrektor Border Force South East and Europe powiedział: „Współpracując z organami ścigania takimi jak NCA, jesteśmy zdeterminowani, aby zapobiegać handlowi narkotykami i postawić odpowiedzialnych przed wymiarem sprawiedliwości.”

49-letni Robert Kowalik został aresztowany, a śledztwo przeszło do National Crime Agency (NCA). Później został oskarżony o próbę importu narkotyków. Kowalik pojawił się przed Canterbury Magistrates Court w sobotę, gdzie został zatrzymany w areszcie, dopóki nie pojawi się w Canterbury Crown Court w piątek, 16 lutego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej używają zaawansowanego technologicznie sprzętu wyszukiwawczego do zwalczania przestępczości imigracyjnej i wykrywania zakazanych i ograniczonych towarów, które przemytnicy próbują wprowadzić do kraju. Używają szeregu technik wyszukiwania, w tym psów tropiących, detektorów dwutlenku węgla, monitorów i skanerów pulsu – a także wyszukiwania wizualnego. Chodzi o znalezienie dobrze ukrytych pasażerów na gapę, narkotyków, broni palnej i tytoniu, które w przeciwnym razie wyrządziłyby szkodę miejscowej ludności, przedsiębiorstwom i społecznościom.

Każdy, kto ma informacje o podejrzanej działalności, ​​proszony jest o kontakt pod numerem infolinii 0800 59 5000.

Katarzyna Cz.

 

23 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime