Robert Chodyra skazany za gwałt Grimsby w Lincolnshire

Skazany kulturysta, który siedział wcześniej w więzieniu w Polsce, a później w Niemczech, pobił i zgwałcił kobietę po przybyciu do Wielkiej Brytanii

Polski kulturysta skazany za przestępstwa z użyciem broni palnej i próbę morderstwa przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii, został skazany na sześć lat więzienia za wtargnięcie do domu kobiety i zgwałcenie jej.

Robert Chodyra bił i gwałcił swoją przerażoną ofiarę podczas trzygodzinnych „okrutnych, sadystycznych, długotrwałych, powtarzanych tortur”.„Wszędzie była krew”, a gwałtowny incydent sprawił, że ofiara poczuła się „okropnie” po tym, jak zgwałcił ją i zadał jej ok 15 ciosów, usłyszał sąd.

Chodyra, 46 lat, z Grimsby w Lincolnshire, przyznał się do gwałtu 6 sierpnia.

Chodyra siedział w więzieniu w Niemczech 8 lat, skazany w lipcu 2009 r. za próbę zamordowania i próbę szantażu w wyniku kradzieży, mając przy sobie półautomatyczny pistolet i amunicję.

Spędził też „dużo czasu w więzieniu” w Polsce, ale mógł przenieść się do Wielkiej Brytanii.

 

Kobieta, teraz 32 lata, powiedziała w oświadczeniu, że czuje się „strasznie fizycznie i psychicznie”, a jej życie uległo zmianie w wyniku tego ataku.Była na ośmiu różnych lekarstwach, które miały pomóc jej w poradzeniu sobie i rozważała samobójstwo.

Chodyra dostał 6 lat i będzie na rozszerzonym zwolnieniu warunkowym po wyjściu. Musi też zarejestrować się jako przestępca seksualny, dożywotnio.

 

Katarzyna Cz

photo/dailymail

 

27 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime