Rób zapasy jedzenie, dwutygodniowy lockdown. Wirus szaleje w UK

Rób zapasy jedzenie, dwutygodniowy lockdown. Wirus szaleje w UK

 

W Wielkiej Brytanii zamierzaja wprowadzić ponowny lockdown  pod nazwą „wyłącznika automatycznego” już w przyszłym tygodniu po podwojeniu liczby przypadków koronawirusa w szpitalu w ciągu ośmiu dni, powiedział dziś Minisyter Zdrowia Matt Hancock.

Liczba przypadków może wzrosnąc do 38 000 dziennie zakażeń dziennie i powiedział, że kraj stoi w obliczu „wielkiej chwili”.

Eksperci z rządowej naukowej grupy doradczej ds. Sytuacji kryzysowych (Sage) i Scientific Pandemic Influenza Group on Modeling (Spi-m) zasugerowali tymczasowe środki, podał Financial Times wczoraj wieczorem.

Mówi się, że Boris Johnson rozważa nowe krajowe ograniczenia – możliwe już w przyszłym tygodniu – aby spróbować opanować narastający kryzys, ponieważ liczba przypadków podwaja się co tydzień.

„Wiemy, że ogólnokrajowa blokada działa, ponieważ tak się stało ostatnim razem, a dane liczbowe pokazują, że jest to poważny moment”.

Premier podkreślił, że nigdy więcej nie chce zamykać szkół w kraju.

Główny lekarz w Anglii zasugerował nowe zamknięcie w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się – i że liczba przypadków może sięgać nawet 38 000 dziennie.

Co najmniej 10 milionów Brytyjczyków jest już lokalnie zablokowanych, a nowe surowe ograniczenia zostały wprowadzone, aby stawić czoła wzrostowi liczby przypadków.

Greater Manchester, Birmingham i Leicester również zostały zamknięte lub otrzymały ograniczenia, oraz mają godziny policyjne.

Merseyside i Lancashire – oprócz Blackpool – również zostaną dotknięte blokadą .

Przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosły wczoraj o 3395 i 21 zgonów więcej .

Szokujące dane opublikowane w zeszłym tygodniu przez Imperial College London i Ipsos Mori pokazują, że liczba przypadków śmiertelnego wirusa podwaja się co siedem do ośmiu dni w Anglii.

.

photo, the sun

Konrad W

18 września 2020