Bristol koniec wjazdu z silnikiem Diesla do miasta. Sprzedawaj diesla.

Bristol koniec wjazdu z silnikiem Diesla do miasta. Sprzedawaj diesla.

 

Bristol stanie się pierwszym miastem w Wielkiej Brytanii, które wprowadzi zakaz pojazdów z silnikiem Diesla po tym, jak burmistrz powiedział, że „moralnym, ekologicznym i prawnym obowiązkiem rady” jest oczyszczenie miasta.

Wazne wydarzenie

Marvin Rees zatwierdził zakaz wjazdu pojazdów z silnikiem Diesla we wtorek wieczorem.

W planach wszystkie prywatne samochody z silnikiem Diesla nie będą mogły wchodzić do proponowanej strefy czystego powietrza codziennie między godziną 7 rano a 15 po południu do marca 2021 roku.

Propozycja, nakreślona w raporcie  trafi do urzędników w Departamencie Transportu  przed pełną konsultacją z lokalnymi mieszkańcami i przedsiębiorstwami w przyszłym roku. Rada rozważała nałożenie kary 60 funtów na kierowców, którzy złamią zakaz, ale stwierdziła, że ​​wysokość grzywny jeszcze nie została sfinalizowana. Zaproponowano również program złomowania samochodów w celu zachęcenia użytkowników dróg do przejścia na mniej szkodliwe alternatywy. Radny odniósł się także do ostatniego badania przeprowadzonego w Bristolu, w którym stwierdzono, że „co najmniej 300 osób umiera rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza”. 

Mike Jackson, szef rady płatnych usług, powiedział: „Nie zdecydowaliśmy, jaka powinna być wysokość tej kary pieniężnej, ale w celu modelowania przyjęliśmy dość standardowe założenie opłaty 60 funtów”. Oczekuje się, że rządowa wspólna jednostka ds. Jakości powietrza, złożona z urzędników z Departamentu Transportu i Defry, rozpocznie przegląd zatwierdzonych planów w środę. 

Bristol will become the first city in the UK to ban diesel vehicles after the mayor said it was the council’s „moral, ecological and legal duty” to clean up the city’s air. Marvin Rees approved the ban on diesel vehicles from entering the city centre on Tuesday evening. Plans will see all privately-owned diesel vehicles barred from entering the proposed clean air zone every day between 7am and 3pm by March 2021.

WNIOSEK:

Za Bristolem juz niedlugo pójda w ślad inne miasta na terenie Wielkiej bWrytanii a to oznacza że wartość samochodów Deasla w Wielkiej Wrytanii będzie spadać.  Poprostu nie wjedziesz takim samochodem do miasta,  dlatego moze czas na sprzedaż swojego samochodu kiedy jeszcze jest dobra cena.

Konrad W

 

5 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *