Rezygnacja ministrów Rządu w Londynie, chaos przez Brexit

Rezygnacja ministrów Rządów May, chaos przez Brexit

 

Davis David  zrezygnował ze swojego stanowiska, ze wzgęldu na na plan Theresy May Brexitu.

Davis sekretarz Brexitu powiedział, że strategia premiera będzie ogromnie szkodliwa dla brytyjskiego stanowiska negocjacyjnego. 

Sarah O’Grady, korespondentka dziennikarska napisła:

„David Davis rezygnuje bo uznał, że nie może sprzedać własnego kraju.”

W oficjalnym piśmie pana Davisa o rezygnacji powiedział:

 

„Podczas gdy byłem wdzięczny za możliwość służenia, z wielkim żalem rezygnuję z mojego  z gabinetu ze skutkiem natychmiastowym”.

Stwierdził, że obecny kierunek polityki Brexitu pozostawi Wielką Brytanię „w najlepszym razie słabą pozycją negocjacyjną i być może nieuniknioną”.
Steve Baker i Suella Braverman również opuścili rząd po propozycji pani May.

Ponadto Politycy PArtii Konserwatywnej złozyli listy u Grahama Brady’ego, przewodniczącego wpływowego Konserwatystów o nowe wybory przywódcze w Partii i usuniecie Pani May.

Konserwatywny deputowany Peter Bone poparł decyzję pana Davisa, stwierdzając: „David Davis postąpił właściwie, zasadna i odważna decyzja. Propozycje premiera dotyczące Brexitu s a  niedopuszczalne.” Przewodniczący Partii Pracy, Ian Lavery, skrytykował rząd za trwające zamieszanie wokół Brexitu.

Powiedział: „To jest absolutny chaos, a Theresa May nie ma już władzy. „Nie może dostarczyć Brexitu, a nasz kraj stoi w całkowitym bezruchu, podczas gdy torysi oddają się walce o przywództwo. „Nie możemy tak dalej. Wielka Brytania potrzebuje sprawnego rządu. „

Premier chce uzyskać poparcie dla swojego planu i powstrzymać reakcję Brexiteers nad jej miękkim modelem Brexitu. Premier sprawuje urząd, ale nie ma władzy.

 

 

Rosną spekulacje, że plany pani May mogą wywołać nowe wybory wśród Konserwatystów wiec i Wielka Brytania może mieć nowego Premiera.

WNIOSEK

Jeśli Bruksela odrzuci propozycje pani May dotyczące Brexitu czyli Wielka Brytania chce dalej handlować z UE ale wybranymi towarami bez wpłaty do Brukseli to może sie okazać że dojdzie do zmiany Premiera a nawet nowych wyborów Sondaż Konserwatystów upadaja na łeb na szyje a to oznacza że wygraja wybory Partia Pracy czyli UK zostanie w UE jak obecnie. Widac wyraznie że Pani May pogubiła sie z Brexitem, 3 razy zmieniałą zdanie teraz kolejny raz niestety Wielka Brytania chce wyjść z UE ale wybrać dla siebie co najlepsze, czyli zatrzymać emigracje z Europy po zasiłki, nie płacić wpłaty za handel wybranymi produktami i usługami. Tak czy inaczej chaos na wyspach.

Konrad W

 

.

9 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka