Remortgage czyli przekredytowanie nieruchomości w UK. Wyjaśnienie.

Na czym polega przekredytowanie nieruchomości, czyli popularny Remortgage.

 

Remortgage, jak sama nazwa wskazuje…no właśnie, nie dla każdego ten termin jest oczywisty a jednak spotykamy się z nim coraz częściej w przypadku nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Często zapominamy o tym, że brytyjski rynek finansów jest o wiele bardziej rozwinięty niż w pozostałych krajach Europy. Ale, czy aby na pewno wykorzystujemy w pełni jego zalety?

Zacznijmy od najprostszej definicji Remortgage.

Jest to przekredytowanie, czyli jeden bank spłaca drugi. W praktyce jest to tak naprawdę nowa aplikacja kredytowa z tym, że nie szukamy już nieruchomości na wolnym rynku tylko kredytujemy obecną.

Przeważnie klienci decydują się na Remortgage na chwilę przed wygaśnięciem preferencyjnego oprocentowania, na które zdecydowali się przy zakupie. W 80% przypadków przy zakupie nowej nieruchomości, klienci decydują się na zamrożenie odsetek na 2 lata, 5 letnie okresy są preferowane w przypadku wykupu mieszkań z tzw. Councilu (Right to Buy) lub Housing Association (Right to Aquire) oraz w przypadku zakupów z Rządową pomocą Help to Buy.

Poniżej wyszczególnimy główne zalety Remortgage oraz damy kilka ciekawych porad.

Zamrażamy odsetki na kolejne okresy – po zakończeniu preferencyjnego oprocentowania możemy poszukać banku, który przedstawi nam o wiele korzystniejszą ofertą niż nasz obecny pożyczkodawca. Teraz, gdy już wiemy, że chcemy pozostać w naszym domu na dłużej, możemy zamrozić raty na kolejne 2,3,5 lub nawet 10 lat, aby mieć pewność, że bez względu na koniunkturę oraz stopy procentowe, nasza rata pozostanie bez zmian.

Oczywiście zamrażanie oprocentowania na dłuższy czas ma swoje plusy i minusy. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy produkt z 10% lub 15% depozytem, to będziemy się nim posługiwać przez te wszystkie lata i nie będziemy beneficjentem wzrostu wartości naszej nieruchomości co mogło by nam w międzyczasie zagwarantować lepszą ofertę.

Zmieniamy typ produktu – pamiętajmy, że popularny „Fixed” czyli produkt zamrożonymi odsetkami to nie jedyne rozwiązanie. Możemy tym razem zdecydować się na bardziej mobilny produkt, który pozwoli nam sprzedać nieruchomość bez konieczności ponoszenia kar za wcześniejszą spłatę. Najczęściej wybieranymi produktami w tym scenariuszu są tzw. „Trackery”, gdzie zamrożona jest tylko marża banku, która przykleja się do obecnych stóp procentowych.

Zmieniamy wysokość raty lub długość naszego nowego kredytu – w tym przypadku możemy ponownie zadecydować jaka rata nam najlepiej pasuje i jak przez ostatnie lata znosił ją nasz domowy budżet. Pamiętajmy przy tym, że za kilka lat, lub też miesięcy w przypadku powyższych produktów, ponownie możemy dokonać istotnych zmian.

Dopłacamy oszczędności – wielu naszych klientów decyduje się na regularne nadpłaty swojego kredytu. Większość banków pozwala na 10% nadpłaty roczne bazując na pierwotnej kwocie kredytu. Tak więc, przy kredycie na £125.000 możemy rocznie dopłacać do zwykłej raty ok £12,500 co daje nam miesięczną kwotę w okolicach £1000. Przeważnie natomiast nadpłaty wynoszą ok £100-£200 co naprawdę pozwala zredukować liczbę lat pozostałych do spłacenia naszego dobytku. Aczkolwiek część z Państwa decyduje się dopłacić oszczędności właśnie w momencie Remortgage. W tym przypadku aplikacja w następnym banku opiewa na kwotę pozwalającą spłacić poprzedni Bank oraz jest pomniejszana o kwotę tychże oszczędności.
Wyciągamy kapitał – to jedna z najpopularniejszych opcji u naszych klientów. Podczas rozmowy z Brokerem kładziemy duży nacisk na to, aby każdy klient miał pełen obraz wszystkich dostępnych opcji. Bazujemy wtedy na nowej wartości nieruchomości i w ten sposób możemy aplikować o nowy kredyt, pozostawiając 5% depozytu w naszej nieruchomości.

Cel, na który możemy dopożyczyć jest jasno zdefiniowany przez banki i zamyka się w kilku kategoriach tj.; na zakup kolejnej nieruchomości, remont domu, auto lub wakacje, konsolidacja długów, czesne za szkołę, podział majątku przy rozwodzie czy też niestety najmniej lubiany przez banki, wsparcie własnego biznesu.

Powyższe scenariusze dotyczą tylko najpopularniejszych rozwiązań. Nie sposób jest tu przedstawić wszystkich dostępnych opcji a pamiętajmy, że dobrym pomysłom nie ma końca. Nasi klienci sprzedawali zamieszkałą nieruchomość sobie nawzajem lub też swojej firmie LTD, gdy zdecydowali się wprowadzić do innego domu. Często życie układa się nie po naszej myśli i usuwamy lub dodajemy inne osoby do naszego kredytu. Dlatego też oferujemy Wam, szanowni klienci, nieskończoną ilość porad abyście mogli podjąć właściwą decyzję.

Zadzwoń po bezpłatną i niezobowiązującą poradę już dziś.
Niskie kredyty, mała opłata , zaufaj naszej firmie.

Kredyty na domy dzwon Manchester – działamy na cała UK

Jacek doradca kredytowy – tel. 07828 828 683
07383 435 091
0161 399 1944
office@vistulafinance.co.uk
www.vistulafinance.co.uk

 

 

Zakup domu na wynajem w UK, warto wiedzieć

25 października 2019