Rełowicz oficjalnie wymieniony ze śmiercią studentki w Hull

Rełowicz oficjalnie wymieniony ze śmiercią studentki w Hull

 

Paweł Relowicz po raz pierwszy oficjalnie oficjalnie powiązany z dochodzeniem Libby Squire. 
Nadinspektor Martin Smalley złożył zeznania w sądzie koronnym Hull w poniedziałek po południu.

Policja badająca potencjalne zabójstwo studenta Libla Squire z Hull po raz pierwszy publicznie wymieniła Pawła Relowicza w tej sprawie .

21-letnia Libby została tragicznie odnaleziona w rzece Humber w środę wieczorem, siedem tygodni po zaginięciu.

Jej zniknięcie zapoczątkowało tygodnie szalonych policyjnych i publicznych poszukiwań studentki Uniwersytetu w Hull, który ostatnio była widziana na rogu Haworth Street i Beverley Road tuż po północy 1 lutego.

Pięć dni po zaginięciu policja ogłosiła, że ​​aresztowała 24-letniego mężczyznę Polaka w związku z podejrzeniem porwania, po tym jak oficerowie zeszli do jego domu na Raglan Street w West Hull.

 

Detektywom dano wtedy  96 godzin na przesłuchanie podejrzanego, ale w tym czasie oficjalnie go nie łączyli ze śmiercią studentki. Po czterech dniach przesłuchań został zwolniony w sprawie w tej sprawie ale aresztowano za inne przestepstwa w tym włamanie, kradzieże.

W poniedziałek, podczas otwarcia śledztwa w sprawie śmierci Libby w Sądzie Koronera Hull, nadinspektor Martin Smalley potwierdził, że 24-letni mężczyzna został aresztowany jako Paweł Relowicz.

Do tej pory Paweł Relowicz został oskarżony o 12 niepowiązanych zbrodni na zniknięcie Libby. Należą do nich trzy liczby voyeuryzmu, pięć liczb włamania, trzy liczby oburzającej przyzwoitości publicznej i jeden dotyczący obchodzenia się ze skradzionymi towarami.

Domniemane przestępstwa miały miejsce w okresie 18 miesięcy, począwszy od 23 lipca 2017 r. Odrzuca wszystkie zarzuty, a proces sądowy odbędzie się teraz w sądzie koronnym w Sheffield 22 lipca pod koniec tego roku. Oczekuje się, że potrwa dziesięć dni.

Teraz jednak dochodzi kolejna sprawa czyli znalezione ciało studentki.

Jej ciało zostało znaleziono tragicznie w ujściu rzeki Humber 20 marca, a jej odciski palców zostały zidentyfikowane. Det Supt Smalley powiedział, że śmierć Libby jest teraz dochodzeniem w sprawie zabójstwa.

Powiedział również, że nadal trwają patologiczne i kryminalistyczne dowody, więc ciało Libby nie może zostać zwolnione do celów pogrzebowych jeszcze rodzinie.

Należy wiedzieć że za zabójstwo w UK jest dożywocie z możliwościa apelacji o wyjscie po około 30 lat, można uzyskać także mniejszy wyrok po przyznaniu się do czynu.

Film w nocy 00.09 w dniu 1 lutego gdzie zonaty Polak ojciec dwoje dzieci zabiera dziewczyne do samochodu pozniej ślad po niej ginie. Ciało zostało znalezione w rzecze.

Konrad W

 

26 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire