Nowe regulacje VAT po Brexit z UE, Rząd May zaakaceptował.

Nowe regulacje VAT po Brexit z UE, Rząd May zaakaceptował.

 

 

Pani May i Rząd zaakaceptował zmiany, które nanieśli politycy  Konserwatywni popierający Brexit.

Przypomnijmy Pani May opublikowałą „białą księgę ” na temat jak ma wyglądać współpraca UK z Unią Europejską po marcu 2019 roku.

Propozycje, w tym „wspólny zbiór reguł” między obiema stronami, rozgniewały wielu posłów torysów. Kilku z nich podało sie do dymisji aby pokazać niezadowolenie, próbując zmienić Ustawę o Podatku (Transgranicznym Handlu), znaną jako Ustawa Celna.

 

Co oznaczają poprawki

Rząd Premier MAy mówi teraz, że zaakceptuje cztery poprawki:

Pierwsza poprawka powstrzyma Wielką Brytanię od pobierania ceł dla UE, stanowiących część planu Theresa May’s Checkers, chyba że reszta UE odwzajemni się.

Inna zmiana mogłaby uniemożliwić unijne „zabezpieczenie” celne przez wykluczenie granicy na Morzu Irlandzkim.

Pozostałe dwie poprawki zapewniłyby, że Wielka Brytania nie będzie podlegała unijnemu systemowi podatku VAT i będzie wymagać nowych przepisów opracowanych przez Londyn, jeżeli rząd chce utworzyć unię celną z UE.

Ponadto białą księga podałą że Wielka Brytania będzie sama decydowała o emigracji ludzi z Europy do Wielkiej Brytanii oraz Sąd w Strasburgu będzie tylko miał coś dogadania jęsli chodzi o standardy zywności.

Co to oznacza że wysokość Vatu oraz rozliczenie będzie uzależnione od Londynu – oznacza to takze dla Polskich sklepów że nie wyślą numer vatu do Polski i dostaną towar bez płącenia VAT ale będą musieli go zapłącić.  WIelka Brytania może dzieki temu zarobić wielkie pieniadze gdyż Unia Europejska sprzedaje na wyspy wiecej niż UK do całego bloku. Oznacza to też jedno że można wyjść z UE, handlować z nią i z całym światem, włąśnie UK dała zielone światło do rozłamu bloku Unijnego, za pomocą którego Niemcy chca  zmienić na federację aby przejąć i zlikwidować państwa narodowościowe.

Konrad W

 

16 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit