Reforma Uniwersal Kredytu, dostaniesz wiecej pieniedzy.

Reforma Uniwersal Kredytu, dostaniesz wiecej pieniedzy.

 

Minister Finansów Philip Hammond musi stawić czoła rosnącej presji ze strony konserwatywnych parlamentarzystów, aby znaleźć dodatkowe fundusze dla Universal Credit w nadchodzącym budżecie.Poseł Heidi Allen powiedziała w BBC, że około 30 kolegów wyraziło obawy dotyczące flagowego systemu opieki społecznej pod nazwa Universal Credir.

Raporty mówią, że 3,2 miliona gospodarstw domowych może stracić 48 funtów tygodniowo w ramach systemu, który łączy wszystkie świadczenia. 

Rząd odłożył 3,1 miliarda funtów na pomoc osobom dotkniętym przez przejście na Universal Credit. Jednak wciąż istnieją obawy, że rodziny napotkają trudności.

Były sekretarz ds. Pracy i emerytury Iain Duncan Smith, powiedział, że potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki w wysokości 2 miliardów funtów, aby umożliwić mu prawidłowe działanie.

Obecnie program Universal Credit ma na celu uproszczenie i zwiększenie elastyczności systemu świadczeń, dzięki czemu osoby, które są w stanie pracować, są za to wynagradzane.
Został skrytykowany za przekroczenie budżetu i opóźnienia w płatnościach dla ludzi, ale plan zakłada przeniesienie do niego wszystkich istniejących wnioskodawców zasiłków w przyszłym roku.

Philip Hammond zasugerował, że mógłby podnieść podatki i prawdopodobnie odciążyć składki emerytalne aby sfinansowac doplate.

Maria Amos z Liverpoolu powiedziała programowi BBC Radio 4, że musiała czekać pięć tygodni, aby otrzymać zapłatę, co doprowadziło do poczucia beznadziejności.
„Byłam przerażona,” powiedziała. „Nie wiedziałem, jak sobie poradzę.
„Zapytałem:” czy możesz mi to wyjaśnić „, ale nie zrobili tego, oni właśnie powiedzieli, że tak działa system.

Pani Allen, członek komisji ds. Wyboru pracy i emerytury, powiedziała programowi BBC Radio 4’s Today:

„Znaczna liczba kolegów po mojej stronie Parlamentu  mówi, że to nie jest właściwe i  kanclerz musi spojrzeć ponownie na Uniwersal Credit i znalesc pieniadze i dopacic 48 funtow na tydzien”

Torsten Bell, dyrektor Fundacji ds. Restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji – który przeprowadził wiele badań na temat korzyści – powiedział, że cel Uniwersalnego Kredytu jest dobry, mający na celu uproszczenie dobrostanu i upewnienie się, że ludzie nie tracą pieniędzy przez powrót do pracy.
Ale powiedział dzisiaj: „teraz oznacza, że ​​będzie więcej przegranych niż zwycięzców. „

Ostrzeżenia ze strony Torysów pojawiły się po tym, jak wielu wysokich rangą polityków zaatakowało w tym tygodniu Uniwersalny Kredyt, w tym były Premier Konserwatywny Sir John Major i były premier Partii Pracy Gordon Brown.
Rzecznik rządu powiedział, że ministrowie słuchali obaw, ale bronili Uniwersalnego Kredytu, podkreślając, że było to oparte na „rozsądnych zasadach, które praca powinna zawsze płacić, a ci, którzy potrzebują wsparcia, ją otrzymują”.

Lider Parti Pracy, Jeremy Corbyn, powiedział, że natychmiast wstrzyma ogólnokrajowy Uniwersal Kredyt i zaproponuje „bardziej kompleksowy system”.

Heidi Allen BBC

Heidi Allen

Konrad W

14 października 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *