Ratownik z karetki okradał chorych podczas zgłoszeń. Londyn

Ratownik z karetki okradał chorych podczas zgłoszeń Londyn

 

Wszczęto policyjne śledztwo w sprawie „fałszywego” londyńskiego ratownika, który prawdopodobnie „leczył ” I mial kontakt z ponad 100 pacjentów.

Policja próbuje skontaktować się z jak największą liczbą pacjentów, aby poinformować ich o potencjalnym naruszeniu bezpieczeństwa..

Mężczyzna, który był aplikantem personelu w London Ambulance Service, został zwolniony, a sprawa została skierowana do Scotland Yardu.

Dziś policja metropolitalna ujawniła, że ​​zakwestionowała 21-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa i inne przestępstwa, w tym napaść i włamanie, które dotyczą potencjalnie bezprawnego fizycznego kontaktu z pacjentami i wchodzenia do domów pod fałszywym pretekstem.

Jest również pytany o możliwe wykroczenia związane z korzystaniem z pojazdów ratowniczych

Pracownik byl wysyłany na nagłe wypadki  w ambulansie obok w pełni wyszkolonego ratownika medycznego ale takze w mniejszym samochodzie samotnie.

Scotland Yard powiedział, że dochodzenie zostało wszczęte po tym, jak sprawa została zgłoszona. Mężczyzna został aresztowany  w Hornchurch w północno-wschodnim Londynie. „21-latek został aresztowany pod zarzutem oszustwa, włamania, kradzieży podczas pracy, napadu przez pobicie, niebezpiecznej jazdy, jazdy w inny sposób zgodnie z licencją i jazdy bez ubezpieczenia”, powiedział Met w oświadczeniu.

„Został aresztowany na posterunku policji w południowym Londynie, a następnie zwolniony w śledztwie.

Komisja ds. Jakości Opieki, oficjalny organ nadzorujący NHS, przeprowadziła w ubiegłym tygodniu dwudniowe dochodzenie w centrali LAS po otrzymaniu ostrzeżenia.

Londyńskie Forum Pogotowia Ratunkowego mówiło, że było „zszokowane”. Przewodniczący Malcolm Alexander powiedział: „Jeśli te zarzuty są prawdziwe, fałszywy sanitariusz mógłby z łatwością być odpowiedzialny za poważne szkody dla pacjenta. Obecnie konieczne jest, aby LAS wykazał, że jest w 100 procentach pewne, że nigdy więcej się to nie powtórzy. „

LAS powiedział, że teraz zaostrzyło swoje systemy. Rzeczniczka powiedziała: „Natychmiast po tym, jak dowiedzieliśmy się o działaniach tej osoby, wszczęliśmy pełne dochodzenie wewnętrzne, poinformowaliśmy policję i skontaktowaliśmy się z pacjentami, których to dotyczyło.

„Po naszym dochodzeniu udoskonaliliśmy i będziemy ulepszać nasze bezpieczeństwo, systemy i procesy”.

Konrad W

30 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *