Raport, 600 000 osób, w tym 200 000 dzieci, żyje w biedzie w Manchester

Raport, 600 000 osób, w tym 200 000 dzieci, żyje w biedzie w Manchester

 

 

Ponad 100 organizacji z całego regionu zgłosiło się do pierwszego w historii „Planu działania na rzecz walki z ubóstwem Great Manchester” .

Burmistrz miasta Andy Burnham uruchomi plan koordynowany przez Greater Manchester Poverty Action (GMPA) z ponad 100 organizacjami z całej Europy. zaangażowane sektory publiczny, prywatny i społeczny.

Obecnie ponad 600 000 osób, w tym 200 000 dzieci, żyje w biedzie w regionie miasta.

Wykorzystwywanie banków żywności jest wyższe w naszym regionie niż w większości innych części kraju. Plan działania wzywa organizacje do ożywienia, aby przede wszystkim zapobiegać popadaniu ludzi w ubóstwo i wspierać osoby doświadczające ubóstwa żywieniowego poprzez lepszy dostęp do porad i wsparcie.

 

Tom Skinner, współreżyser GMPA, uważa, że ​​plan może wyeliminować ubóstwo żywnościowe w całym regionie.

Powiedział: „W obliczu ogromnej presji budżetów domowych w ostatnich latach i ponad pół miliona osób walczących o umieszczenie żywności na stole”.

„Musimy jednak lepiej skoordynować tę reakcję poprzez bardziej wspólne działania w różnych sektorach, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców borykających się z trudnościami, aby pomóc im wyjść z ubóstwa, a przede wszystkim zapobiec popadnięciu ludzi w ubóstwo”. otrzymywać materiały informacyjne na temat żywności, aby uzyskać także porady dotyczące zadłużenia i pomocy społecznej, aby mogli szybko uzyskać najbardziej odpowiednią pomoc.

Nowy program dla biednych rodzin.

Kampania mająca na celu zwiększenie liczby bonów zdrowego startu – rządowego programu wspierania rodziców o niskich dochodach na zakup zdrowej żywności dla ich małych dzieci. 

Pan Burnham powiedział, że „z całego serca popiera” plan, który umożliwi lepszą skoordynowaną reakcję na ubóstwo żywieniowe w całym regionie miasta. „Greater Manchester jest pierwszym miastem, które zebrało się i współtworzyło plan działania w zakresie walki z ubóstwem na taką skalę.

„Doceniam pracę wielu osób i ogromnej liczby organizacji partnerskich, które pracują nad ograniczeniem i zapobieganiem ubóstwu żywności, wspierają społeczności w planowaniu i dostosowywaniu się do problemu ubóstwa żywieniowego oraz współpracują z partnerami w celu rozwiązania problemów strukturalnych i gospodarczych leżących u podstaw żywności. ubóstwo.”

Obecnie ma zostac przydzielonych bonów zdrowego startu dla biednych rodzin na sume 3.6 miliona funtów.

Nie masz na jedzenie udaj sie do food banku czy to w Manchester czy to w innych rejonach Wielkiej Brytanii

 

Home

Konrad W

 

4 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *