Raj Brukselski, 100 rannych, 200 aresztowanych protesty dzisiaj Paryz

Raj brukselski, 100 rannych, 200 aresztowanych protesty Paryz

 

Bruksela zniszczyla juz Wlochy, Grecje a teraz nadchodzi czas na Francje.

Fabryki Niemieckie opanowaly wszystko produkuja i sprzedaja na cala Europe co niszczy produkcje krajow a ze nie moga nalozyc ani cel ani zwiekszyc podatki na niemieckie sklepy , firmy francuzow, wlochow , grekow nie maja mozliwosci wygrania w konkurencji. 

Kraje nie maja wiec doplywow do budzetu pieniedzy z podatkow dlatego ludzie wychodza na ulice przez brak pracy, niskich zarobkow, ciec w budzetowce.

Oto dzisiaj Francja.
Protesty w Paryżu znów stały się gwałtowne, gdy maskujący i zakapturzeni demonstranci starli się z policjantami. Francuska policja stwierdziła, że ​​aresztowała ponad 200 osób, podczas gdy prawie 100 zostało rannych, podczas gdy protestujący cisnęli pociskami w tłumy oficerów, spalone samochody i roztrzaskane fronty sklepowe.Przemawiając po szczycie G20, francuski prezydent Emmanuel Macron powiedział, że fala przemocy i wandalizmu w Paryżu nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona i nie ma nic wspólnego z pokojowym wyrażeniem słusznego gniewu.

Policja próbowała zmiażdżyć zamieszki za pomocą siły, gazu łzawiącego.

Ruch zoltych kamilzelek  jest spontanicznym oddolnym działaczem, którybierze ich oburzenie na ulice, aby zaprotestować przeciwko zapowiedzianemu wzrostowi cen paliwa, który wejdzie w życie w przyszłym roku.

Szybko jednak przekształciło się to w powszechne zamieszki przeciwko polityce oszczędnościowej Emmanuela Macrona, którą wielu Francuzów uważa za główną przyczynę, z którą nie mogą już związać swoich celów.

Dziś rano ludzie zaczęli zbierać się w centrum Paryża. W ciągu zaledwie kilku godzin policja oszacowała, że ​​około 2,000 demonstrantów. Związki policyjne stwierdziły, że w całej Francji było 31 000 protestujących i 582 blokady.

CO CIEKAWE W POLSCE ludzie zarabiaja 3 razy mniej i dalej nie wychodza na ulice czemu bo PIS daje im historie i pomniki i oni tym zyja ale ceny rosna a niskie pensje jak byly za Platformy tak sa za PIS. Solidarnosc gdy Rzadzila PO caly czas robila marsze na ulicach za PIS dostali swoje stanowiska i ludzi maja w 4 literach.

Ani PIS ani PO nie ustanowili minimum 5 euro w zlotowkach na godzine . Polska juz 12 lat w UE a ludzie zarabiaja niewolnicze pensje gdyz Lidl, Aldii , Macdonalds na zachodzie placi 8 euro na godzine ale PO i teraz 3 lata PIS przy wladzy chroni wielki zysk firm zachodnich.

Gdy Szydlo chciala nalozyc podatek wiekszy na Supermarkety Niemieckie Kaczynski ja zwolnil i dla Morawieckiego doradce Tuska aby pilnowal aby zarobki Polakow nie urosly. Jaka Partia w Polsce przegoni dziadostwo PIS i PO i da normalne zarobki dla Polakow w Polsce, normalny Polski Sejm z Polakow  moze zrobic ustawe o minimum 5 euro w zlotowkach na jednym posiedzeniu.

 

Konrad W

 

1 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *