Rafał Sochacki zmarł ciepło w furgonetec policyjnej

Rafał Sochacki zmarł ciepło w furgonetec policyjnej

 

Rafał Sochacki 43 lata był przetrzymywany przez prawie pięć godzin w Westminster Magistrates ‚Court, gdzie klimatyzacja była „wadliwa” w czerwcu 2017 roku.

Właśnie spędził dwie i pół godziny w furgonetce.

 Sochacki „pocił się”, kiedy został przeniesiony z furgonetki na dwór.

Później zobaczył, że zachowuje się „dziwnie”.

Śledztwo w Westminster Coroners Court usłyszało, że Polak został aresztowany przez policję 19 czerwca.

Został zatrzymany na Europejskim nakazie aresztowania na posterunku policji Wood Green w północnym Londynie przez dwa dni, w których został oceniony przez pracownika służby zdrowia jako zdolny do przesłuchania.

Jury usłyszało, że w areszcie policyjnym nie zgłoszono żadnych obaw dotyczących jego zdrowia.

O 07:20 21 czerwca pan Sochacki został przewieziony do Sądy przez furgonetkę a koroner dr Shirley Radcliffe opisał jako jeden z „najgorętszych dni w centrum Londynu od wielu lat”.

Podczas podróży poprosił o trochę wody i zauważono, że okno w części furgonetki, w której był trzymany, „odparowało”. W pewnym momencie pozostawiono go w pojeździe na ponad 50 minut, podczas gdy był on zaparkowany przed posterunkiem policji Charing Cross z wyłączonym silnikiem.

Dr Radcliffe powiedział, że kiedy pan Sochacki przybył do Sądu o 09:51 zauważył, że się pocił, a część jego ubrań była mokra. Około godziny 14:00 pan Sochacki „zaczął się dziwnie zachowywać”, a 45 minut później „nie odpowiadał”.

Uczestniczący sanitariusz powiedział, że Pola sądził, że doznał udaru cieplnego. Powiedział, że kiedy przybył do bloku opieki nad sądem, powiedziano mu, że pan Sochacki działał w sposób „zdezorientowany i majaczący”, zanim stracił przytomność.

Powiedział, że ma temperaturę ciała 39,6 ° C (103,3 ° F). Typowa temperatura ciała wynosi 36,9 ° C (98 ° F), a cokolwiek powyżej 38 ° C (100 ° F). Sanitariusz powiedział, że serce pana Sochackiego zatrzymało się i poczuł się „gorący w dotyku”, więc próbował go ochłodzić zimną wodą i podał mu dożylnie więcej płynów.

Jednak próby ożywienia go nie powiodły się i Polak został ogłoszony martwy o 16:15.

Oczekuje się, że dochodzenie potrwa do dwóch tygodni.

Konrad W

 

28 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime