Rachunek 28 000 funtów za naprawę mieszkania od Rady Miasta. Londyn

Musi zapłacić 28 000 funtów za naprawę mieszkania od Rady Miasta – którego nie chciała. Londyn

 

Kobieta mieszkająca w mieszkaniu kupionym po śmierci ojca dostała list od Rady, że musi zapłacić 28 000 funtów za naprawy, o których mówi, że nigdy nie skonsultowano się z nią.

29-letnia Katy mieszka w mieszkaniu w Hackney we wschodnim Londynie, które kupiła jej mama  ale budynek, w którym się znajduje, należy do Rady Hackney.

Twierdzi, że rusztowanie zostało wzniesione w jej mieszkaniu przez radę w Boże Narodzenie bez wcześniejszego powiadomienia, i nigdy nie wyjaśniono jej, jakie prace są wykonywane. Powiedziała: „Kiedy mój tata umarł, mama chciała się wyprowadzić, a my musieliśmy sprzedać dom rodzinny, ale chciała zachować połączenie z Hackney, więc kupiła to małe mieszkanie za pomocą pieniędzy z naszego rodzinnego domu.

„Mieszka tam od prawie pięciu lat, płacąc podatki komunalne i opłaty za usługi.”

Kobiet przyznała, że ​​otrzymała listy od rady, zanim pojawiły się rusztowania, ale powiedziała, nie otrzymała wyraźnego powiadomienia o tym, co się dzieje” – powiedziała. Rosie powiedziała, że ​​nie powiedziano jej, jakie prace są wykonywane

Rosie nie widziała dowodów pracy wymienionej na fakturze otrzymała.

Rada Hackney twierdzi, że zawiadomienie  zostało wydane dzierżawcom na ulicy Rosie w czerwcu ubiegłego roku.

Rzecznik rady powiedział  że zawiadomienie wskazało na szereg poważnych prac, w tym na odnowienie dachu, okien i drzwi, oprócz zewnętrznej dekoracji i napraw, wyjaśniając, że są one potrzebne ze względu na wiek i stan tych części budynek. Mówi, że zawiadomienie wysłane w czerwcu ostrzegło dzierżawców, że ich szacowany udział w kosztach wyniesie 28 996,40 GBP.

Rzecznik powiedział: „W tym okresie oczekiwania nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od żadnych dzierżawców i przystąpiliśmy do rozpoczęcia prac wkrótce po zakończeniu okresu oczekiwania na odpowiedz.” Kobieta jednak twierdzi, kwota która dostała 2 kwietnia jest za duża i początkowo zakładała, że to oszustwo.

Kobieta powiedziała: Rosie powiedziała, że ​​jej mama jest niesamowicie zestresowana tą zapłatą i płaczę. Twierdzi również, że nie widziała żadnych  prac naprawczych wymienionych na fakturze. Są tylko jedną z garstki dzierżawców na osiedlu, w którym znajduje się mieszkanie.

Rosie powiedziała: „„Nie wymienili żadnych okien ani drzwi, dach nie został wymieniony i wszystko, co widzę, zrobili, to pomalowali ramy okienne .

Hackney Council odpowiedział: „Faktura zawiera szczegółowe informacje na temat szeregu opcji płatności, w tym opcji płatności ratalnych na 10 lat. Obecnie właściel mieszkania nie wybrał opcji ratalnej więc saldo należności wzrosło do 29 137,76 GBP na początku tego tygodnia. „

Otrzymaliśmy list od dzierżawcy kwestionujący opłatę za prace z różnych powodów. „Odpowiedzieliśmy na list z 11 kwietnia 2019 roku wyjaśniający dokładnie prace, które zostały wykonane, a także powód prac dlatego trzeba za remont zapłacić „.

Oto list z kwotą do zapłaty za remont może rozratowac spłate na 10 lat

 

Oto rusztowania .

Konrad W

 

 

27 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn