Przyspieszają przeszukanie i zatrzymanie, więcej więzień w UK

Przyspieszają przeszukanie i zatrzymanie, więcej więzień w UK

 

Rząd stworzy miejsce dla 10 000 nowych więźniów i rozszerzy uprawnienia do zatrzymywania i przeszukiwania w UK, obiecał Premier Boris Johnson.

 Johnson powiedział po „fali gwałtownych przestępstw … nadszedł czas na działanie”.

Powiedział także, że potrzebne są surowsze przepisy dotyczące wyroków skazujących.

W ubiegłym miesiącu rząd zobowiązał się również do rekrutacji 20 000 dodatkowych funkcjonariuszy policji.
Johnson powiedział, że 10 000 nowych miejsc w więzieniach zostanie utworzonych poprzez budowę nowych więzień i rozbudowę istniejących, co będzie kosztować nawet 2,5 mld funtów

 

 

Pieniądze zostały już zatwierdzone przez Skarb Państwa, a pan Johnson nazwał inwestycję „dawno spóźnioną”.

W poniedziałek Johnson spotka się z przedstawicielami policji i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w celu omówienia wyroku.

. Musimy odwrócić równowagę strachu. „Chcę, aby przestępcy się bali – nie społeczeństwo”.

Johnson potwierdził również, że program pilotażowy umożliwiający policji zatrzymanie i przeszukanie kogoś, gdy policjant podejrzewa  że przestępstwo może – a nie zostanie – popełnione, zostanie rozszerzony na wszystkie 43 siły w Anglii i Walii.

Program został po raz pierwszy wprowadzony w siedmiu obszarach policji w marcu przez Sajida Javida, gdy był szefem Home Office.

To znosi ograniczenia dotyczące używania sekcji 60 zatrzymywania i przeszukiwania, co – w ograniczonym czasie – daje policji prawo do zatrzymania osób w wyznaczonym miejscu bez uzasadnionego podejrzenia. 

Na zdjeciu Minister Spraw Wewnętrznych Priti Patel. Szefowa Home Office pochodząca  z Indii ma przybliżyc współprace UK z Indiami po Brexit.

Konrad W

 

11 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka