Przygotuj się do Hard Brexit. Rząd ma zatrudnić 8 000 urzędników

Przygotuj się do Hard Brexit. Rząd ma zatrudnić 8 000 urzędników

 

Rząd ma zatrudnić 8 000 urzędników w ramach przygotowań do Brexitu bez porozumienia

Rząd ma zatrudnić do końca przyszłego roku do 8000 urzędników, w tym prawników i urzędników służby cywilnej. David Davis, minister ds. Brexit, powiedział członkom rady ministrów, że ponad 3000 nowych stanowisk w departamentach Whitehall zostało już stworzone w ramach „ogromnego wysiłku międzyrządowego”.

Dodatkowo pozyskano ponad 300 nowych prawników, którzy pomogli w procesie przekazywania prawa UE do brytyjskiej księgi statutowej. HMRC planuje zatrudnić do 5000 nowych pracowników, przygotowując się do przyszłych ustaleń celnych w przyszłym roku.

Davis ujawnił plany „szeregu możliwych scenariuszy” – w tym perspektywę wyjścia z UE bez porozumienia. Minister ds. Brexit powiedział, że jego dział pracuje nad „szczegółową dostawą” około 300 programów.

Rzecznik prasowy Theresy May zapytany, czy rząd jest przekonany, że jest gotowy opuścić UE bez porozumienia, powiedział: „Będziemy gotowi na wszystkie scenariusze”.

 

Davis stwierdził, że w przygotowaniach do Brexitu doszło do „znacznego przyspieszenia”, dodając, że „wiele z tych przygotowań będzie konieczne nawet w naszym preferowanym scenariuszu” – nowym, głębokim i specjalnym partnerstwie z UE. Rząd ogłosił także nową podkomisję rządu w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej, której przewodniczy Damian Green, pierwszy sekretarz stanu.

PS. Minimum rezydentura.

The Government will have recruited up to 8,000 officials including lawyers and civil servants by the end of next year as it unveiled preparations for leaving the EU without a deal – .Telegraph

 

Konrad W

 

31 października 2017