Przez Irlandię Pł. nie wjedziesz do UK, będzie kontrola

Przez Irlandię Pł. nie wjedziesz do UK po Brexit, będzie kontrola

 

Ludzie przekraczający irlandzką granicę będą musieli zarejestrować się z wyprzedzeniem zgodnie z planem opracowanym przez Theresę May.

Pozytywna rejestracja pozwoli ci na szybką jazdę samochodem.

Każdy, kto nie uzyska zezwolenia na „szybką jazdę”, musiałby skorzystać z zatwierdzonych przejść granicznych.

Pomimo nalegań Theresy May, że granica nadal będzie pozbawiona „fizycznej infrastruktury”, na niektórych skrzyżowaniach będą potrzebne kamery przemysłowe i kamery do śledzenia tablic rejestracyjnych pojazdów. Niemniej jednak premier powiedział posłom, że ma ” poprosił urzędników, aby uważnie przyjrzeli się temu „, dodając:”

Sądzę, że daje to bardzo dobre propozycje rozwiązań „.

 

Pakiet środków spotkał się również z poparciem Partii Demokratyczno-Uniwersystów (DUP), partyjnych partnerów torysów, która uznała ją za „doskonały fundament do budowania”.

„Zdecydowanie polecam wszystkim, aby to przeczytali – granice, w skrócie, muszą być wciągnięte w XXI wiek” – napisała Emma Little-Pengelly, deputowana Belfast South w artykule prasowym.

Premier poprosił urzędników o przeanalizowanie raportu Smart Border 2.0 – zleconego przez europejską komisję parlamentarną – w celu znalezienia rozwiązania dylematu granicznego.

W grudniu zgodziła się na „pełne dostosowanie” przepisów w całej Wielkiej Brytanii, jeśli jest to konieczne, aby uniknąć powrotu posterunków granicznych, które mogłyby stać się magnesem dla terrorystów.

Smart Border 2.0 tak będzie nazywał się program granicy.

„Infrastruktura fizyczna i cyfrowa” – z pojazdami „, które mają być monitorowane za pomocą automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) na bezzałogowych przejściach granicznych”.

Program „Zaufany podróżny” – w ramach którego osoby „dokonały wstępnej rejestracji w celu szybkiego przemieszczania się przez granicę”, w miarę możliwości wykorzystując „paszporty biometryczne lub licencje rozszerzonych kierowców wykorzystujące identyfikację radiową”

„Pasy ruchu swobodnego” na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach w celu „umożliwienia rozróżnienia między uprawnionymi lub nie przemieszczającymi się w ramach CTA [Common Travel Area].

Osoby niekwalifikujące się, które nie przekroczyły tych konkretnych przejść granicznych, zostałyby wtedy uznane za nielegalnie wchodzące do państwa „

Umowa między UE a Wielką Brytanią dotycząca „przekazywania danych osobowych”, w celu umożliwienia każdej ze stron przeprowadzenia kontroli drugiej strony. UE oświadczyła, że ​​będzie to wymagało wiążącego nadzoru ze strony Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który pani May wykluczyła.

Jeśli myślisz że przez Irlandię Północną przejedziesz łatwo do Anglii jeśli nie masz pozwolenia to niestety nie będzie to możliwe , nawet jeśli nie będzie twardej granicy.

Konrad W

 

11 marca 2018