Przesunięcie Brexitu na 21 miesięcy oferuje Donald Tusk

Przesunięcie Brexitu na 21 miesięcy oferuje Donald Tusk

 

Brytyjski Parlament nie chce opuścić UE z umową którą przedstawiła Bruksela, nie chce opuścić bez umowy i nie chce zawieść Artykułu 50 opuszczenia Ue jedynie poprosiła UE o przedłużenie artykułu 50 do lipca.

Niestety w Maju odbywają się wybory do Europarlamentu dlatego Bruksela i Donald Tusk oferują przedłużenie Brexitu aż do 21 miesiecy aby na spokojnie omówić nową umowę.

Przywódcy UE będą starali się powstrzymać plany Theresy May dotyczące krótkiego opóźnienia Brexitu, gdy jej strategia zostanie omówiona na szczycie kryzysu w Brukseli w przyszłym tygodniu.

Źródła brukselskie ujawniły, że przywódcy UE odrzucą wszelkie próby premiera dotyczące ograniczenia wyjazdu Wielkiej Brytanii do 30 czerwca.

Liderzy UE, przygotowani przez Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej, zaakceptują jedynie „przedłużenie długiego artykułu 50” do 21 miesięcy

 

Wielu najbardziej wpływowych przywódców bloku, w tym Angela Merkel i Emmanuel Macron, „nie ma wiary” w zdolności pani May, aby zapewnić poparcie Izby Gmin za znienawidzoną umowę Brexit i zobaczyć, że jedynym wyjściem z braku porozumienia jest przedłużenie wystarczająco długo, by dać premierowi „odpowiedni czas na refleksję i zbudowanie konsensusu w Westminsterze”. Zmusiło to unijnych dyplomatów i urzędników do opracowania planów awaryjnych opartych na ofercie długiego opóźnienia do 21 miesięcy.

W czwartek posłowie głosowali 413 do 202 na rzecz opóźnienia Brexitu o co najmniej trzy miesiące, aby dać pani May więcej czasu na zapewnienie poparcia dla jej projektu umowy o wycofaniu UE.

Dyplomata z UE powiedział: „Liderzy popchną panią May w kierunku dłuższego opóźnienia, ponieważ krótkie rozszerzenie techniczne nie jest odpowiedzią na polityczne pytania, które należy rozwiązać.

„Bruksela nie będzie żądać żadnych ustępstw od Wielkiej Brytanii oprócz zapewnień, że wybory do UE odbędą się w tym kraju. Więc UK musi zorganizować wybory do Europarlamentu.

„Jeśli Wielka Brytania odmówi wzięcia udziału, prawdopodobnie będzie jakiś mechanizm weta, który pozwoli nam zakończyć rozszerzenie. Pozwoli nam to na całkowite obarczenie winy rządu brytyjskiego za brak porozumienia ”.

Artykuł 50 może zostać przedłużony przez wszystkich pozostałych 27 przywódców UE dopiero po uzgodnieniu jednomyślnego stanowiska.

Z proponowanego opóźnienia Brexitu, Tusk powiedział:

„Podczas moich konsultacji przed Radą Europejską apeluję do UE27, aby była otwarta na długie przedłużenie, jeśli Zjednoczone Królestwo uzna za konieczne przemyślenie swojej strategii Brexit i zbudowanie wokół niej konsensusu .

Simon Coveney, irlandzki wicepremier, powiedział, że Wielkiej Brytanii należy zaoferować 21-miesięczne opóźnienie, aby umożliwić „gruntowne przemyślenie” strategii Brexit.

WNIOSEK:

Plan Brukseli jest niezly gdyby doszło do przesunięcia aż o 21 miesiecy w roku 2022 na wyspach są wybory do Parlamentu i może wygrać Partia Pracy i albo zrobi drugie referendum albo zrobić umowe z UE o bardzo ale to bardzo miękkim Brexicie.

Kawał BREXITU :

Dzwoni Tusk na Wyspy i pyta jaki chcecie Brexit: – nie chcecie umowy – nie chcecie bez umowy – nie chcecie tez zawieszenia Brexit . Jak wam pomóc pyta Tusk ? Słucha i słucha po chwili dostaje odpowiedz……….rozwiązać UE.

Brexit to „najbardziej wstrząsający epizod w historii Wielkiej Brytanii”, mówi Farage – mówi że będzie dalej płaciła do Ue, nie zatrzyma emigracji na wyspy z UE….

 

Konrad W

Inne Artykuły

Koniec swobodnego przyjazdu do UK , Premier May potwierdza

Masz dowód osobisty, działaj, 4 miesiace czekania na NOWY paszport w UK

PO Brexit wielki bum gospodarczy na wyspach Brytyjskich

 

Konrad W

 

16 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *