Przestrzegaj prawo -Brytania wycofa się z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Wielka Brytania

Prawo

Co stanie się już niedługo.

Wielka Brytania zamierza zrezygnować z Europejskiego Aktu o Prawach Człowieka a będzie korzystała ze swojego Brytyjskiego British Bill of Rights.

Jeszcze w roku 2015 Partia Konserwatywna mówiła, że Europejskie Prawo jest złe i chroni przestępców.

Przez wiele lat Wielka Brytania krytykowała  Europejski Trybunału Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu.

 

 

Wyjście z UE i wycofanie się z pod dyktanda Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu pozwoli brytyjskim sądom i brytyjskim sędziom zdecydować samemu .

Były sekretarz sprawiedliwości Michael Gove wielki zwolenik Brexitu jest zwolennikiem brytyjskiej Karty Praw.

Former Justice Secretary Michael Gove was a supporter of a British Bill of Rights
Related articles. “It would mean the UK can protect the public and national security while still defending human rights. And it would mean we can escape what has become a de facto European constitutional court: the UK should withdraw from the European Convention and the jurisdiction of the Court in Strasbourg.”

 

Podsumowanie:

Czy Europejski Trybunału Praw Człowieka pracuje dobrze na to pytanie każdy ma inną odpowiedz. Jedni twierdzą że pracuję dobrze inni, że zle i chroni przestępców.

Jedno jest pewne, kiedy Wielka Brytania wycofa się z niego a ktoś zrobi przestępstwo na wyspach nie będzie miał ochrony przed deportacją przez to, że ma tutaj rodzinę. Po odbyciu kary dostanie „bilet do kraju urodzenia „.  To samo będzie dotyczyło osób, które miały „nawet nie zapłacony mandat w kraju pochodzenia „.

Oczywiście w chwili deportacji np. męża który pracuję i dzięki temu rodzina ma zasiłki, zasiłki na rodzinę już nie będą wypłacane.

Obecnie były przypadki że osoby, które dokonały przestępstwa nie zostawały usunięte z Wielkiej Brytanii gdyż miały tutaj rodziny i chroniło ich prawo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Zmiany w Wielkiej Brytanii pomału będą wchodzić w życie, całościowe po wyjściu z Unii Europejskiej i choć na pewno Wielka Brytania podpisze jakąś umowę z Unią o wzajemnym handlu to i tak prawo będzie stanowione na wyspach a nie w Strasburgu.

 

22 sierpnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka