Przestroga na mężczyzn, 12 lat więzienia za sex bez zabezpieczenia

Przestroga na mężczyzn, 12 lat więzienia za sex bez zabezpieczenia

 

Mężczyzna, który usunął prezerwatywę podczas stosunku z ” prostytutką „, został uwięziony na 12 lat po tym, jak został uznany winnym gwałtu.

Lee Hogben, lat 35, zignorował powtarzające się prośby swojej ofiary o zatrzymanie się podczas sesji w pokoju hotelowym w Bournemouth.

Kobieta zgłosiła sprawę  policję po tym, jak „złamał uzgodnione warunki zgody”, co doprowadziło do aresztowania mężczyzny pod zarzutem gwałtu .

Hogben groził zastrzeleniem sędziego skazującego w wybuchu pod koniec jego trzytygodniowego procesu, po tym jak został uznany winnym gwałtu i dwóch zarzutów napaści na tle seksualnym.

Pojawiając się za pośrednictwem łącza wideo w Bournemouth Crown Court w Dorset, powiedział sędziemu Stephen Climie: „Idę po ciebie. W nocy dostaniesz strzelbę w twarz. ”

Ofiara reklamowała swoje usługi na stronie internetowej dotyczącej usług seksualnych i wyraźnie mowiła że wszyscy jej klienci muszą korzystać z ochrony.

19 stycznia Hogben spotkał się z „prostytutką”  w Royal Bath Hotel w swoim rodzinnym mieście Bournemouth, po uprzednim ustaleniu ceny za dwie godziny jej usług.

Prokurator Jodie Mittell powiedziała, że ​​pracownica seksualna stwierdziła, że ​​Hogben groził jej przemocą, gdy stawiała mu opór po tym, jak usunął prezerwatywę.

„Wielokrotnie protestowała:„ Nie robię tego – proszę, nie ”.
Broniący się Nick Robinson powiedział, że przestępstwa miały miejsce, gdy Hogben był w „podwyższonym stanie emocjonalnym” niestety został skazany

 

Hogben został skazany na 12 lat więzienia, a także przedłużony sześcioletni okres licencji, co daje łączną karę 18 lat. 

Detektyw inspektor Kate Lill, reprezentujący zespół ds. Poważnych przestępstw seksualnych policji w Dorset, powiedział: „Lee Hogben jest niebezpiecznym przestępcą, który zgwałcił  swoją przestraszoną ofiarę. „Chcę pochwalić ją i wszystkich świadków w tej sprawie za odwagę w przedstawieniu i poparciu dochodzenia. „Zawsze bardzo poważnie bierzemy doniesienia o przestępstwach seksualnych, bez względu na pochodzenie czy okoliczności, i dysponujemy specjalistycznym zespołem oficerów, którzy będą badać sprawy i zapewniać pełne wsparcie ofiar”.

Konrad W

 

25 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime