‚Przerwijcie rozmowy Brexit!’ Szef City of London wzywa May do wydania ultimatum UE

‚Przerwijcie rozmowy Brexit!’ Szef City of London wzywa May do wydania ultimatum UE w sprawie Brexit

 

Barney Reynolds, jeden z czołowych brytyjskich głosów na temat prawa i City of London, bronił usług finansowych jako kluczowego elementu ostatecznej umowy handlowej Brexit między UE a Wielką Brytanią.

Przywódcy UE coraz bardziej niechętnie omawiają ramy prawne „ulepszonej równoważności”, które pozwolą UE korzystać z City of London jako stolicy finansowej po Brexicie, Reynolds powiedział Express.co.uk, że czas może być odpowiedni dla Wielkiej Brytanii, aby przerwać rozmowy.

Powiedział: „Nie chodzi o to, żeby zakończyć rozmowy definitywnie. Twierdzę tylko, że musimy określić, czego chcemy – z odpowiednimi argumentami obalającymi ich zarzuty w takich sprawach, jak ryzyko systemowe.

W przeciwnym razie skończymy z kiepską umową. Reynolds argumentował, że czołowe głosy federalistów – tych, którzy naciskają na większą integrację i reformy w UE-27 – dyktują warunki, tym którzy ponoszą demokratyczną odpowiedzialność we Włoszech, Niemczech i Polsce.

Stanowisko UE nie zmieniło się od marca, a unijny negocjator Michel Barnier wyjaśnił, że Wielka Brytania nie może oczekiwać wiążącego porozumienia dotyczącego handlu usługami finansowymi.

Pan Reynolds mówi, że na tych warunkach nie ma sensu kontynuować rozmów.

Twierdzi on też, że pomysł „wyjścia” bez umowy handlowej jest również zły, dodając, że „40 miliardów dolarów to niesamowita suma pieniędzy, którą ma się wydać na rekompensaty i pomoc w przygotowaniu” do zasad WTO.

Szef the City of London jest coraz bardziej sfrustrowany niezdolnością Wielkiej Brytanii do pokazania jej „najsilniejszego oblicza.

Konrad W

 

16 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka