Przepisy drogowe w Anglii ile pieniędzy i punktów karnych.

 

Przepisy drogowe w Anglii ile pieniędzy i punktów karnych.

Przy tak wielu przepisach drogowych w Wielkiej Brytanii łatwo jest zapomnieć o niektórych.

Nowe zasady i przepisy są wprowadzane, aby nadążyć za zmieniającym się obliczem przemysłu motoryzacyjnego.

Oto lista przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów, które mogą nie być Ci znane, a o których powinieneś wiedzieć, żeby uniknąć mandatu:

– Jazda z prędkością ponad 30 mil na godzinę po nieoznakowanej oświetlonej drodze może kosztować cię 100 funtów i trzy punkty karne. Oświetlenie uliczne wskazuje „obszar miejski”, w którym domyślny limit prędkości wynosi 30 mil na godzinę.

– Kierowcy mogą zostać ukarani za „nieostrożną jazdę”, jeśli zostaną złapani jadąc zbyt wolno. Kary za to wykroczenie mogą być dowolne, począwszy od ustnego ostrzeżenia aż do dziewięciu punktów, w zależności od okoliczności.

– Błyskanie reflektorami, aby ostrzec innych kierowców o kontroli na drodze lub radarze, może być karalne. Minimalna grzywna za to wykroczenie wynosi 30 funtów, ale możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000 funtów na mocy prawa drogowego za „utrudnianie pracy funkcjonariuszowi”.

– W Londynie można zapłacić grzywnę w wysokości 70 funtów za parkowanie na chodniku, a teraz pojawiają się wezwania do wprowadzenia ogólnokrajowego zakazu nieprzemyślanego parkowania dla kierowców.

-Jeżeli samochód pozostanie uruchomiony, gdy zatrzyma się na jednej żółtej linii, możesz dostać 130 funtów mandatu.

– Kierowcy, którzy drzemią w samochodzie po pijanemu, mogą dostać co najmniej 10 punktów karnych i wysoką karę pieniężną.

Użycie nieprzymocowanego telefonu komórkowego jako nawigacji satelitarnej zgodnie z nowym prawem dotyczącym używania telefonów komórkowych podczas jazdy może spowodować, że kierowcy otrzymają grzywnę w wysokości 200 funtów i maksymalnie 6 punktów karnych.

– Jedzenie, picie, malowanie się, zmienianie płyt CD itp., podczas jazdy może kosztować kierowcę od 3 do 9 punktów karnych, a także istnieje możliwość grzywny w wysokości 100 funtów. Czynności te nie są same w sobie nielegalne, ale jeśli uzna się je za rozpraszające kierowcę, mogą zostać ukarane.

-Pozwalanie pasażerowi na trzymanie w ramionach dziecka podczas jazdy może pociągnąć za sobą grzywnę w wysokości 100 funtów. W 2017 r. wprowadzono nowe przepisy dotyczące fotelików dziecięcych, w których zastosowano radykalnie nowe wytyczne dla rodziców podróżujących z dziećmi w samochodzie.

– Brudna tablica rejestracyjna, może spowodować, że dostaniesz grzywnę w wysokości 100 funtów. Maksymalna kara za to wykroczenie wynosi 1000 funtów, a nawet może przyczynić się do niezaliczenia testu MOT

– Nie usunięcie śniegu z dachu grozi grzywną w wysokości 60 funtów i 3 punktami karnymi. Dzieje się tak dlatego, że śnieg i lód mogą zasłaniać widok kierowcy, mogą odpaść i przeszkadzać innym kierowcom.

Snow roof of car

Płatność za jedzenie przy użyciu telefonu przy drive-through jest wykroczeniem zgodnie z nowymi prawami dotyczącymi używania telefonu podczas jazdy. Wraz ze wzrostem popularności Apple Pay i Android Auto wielu kierowców może zdecydować się na opłacenie posiłków przy użyciu tych aplikacji, jednak może to spowodować karę grzywny w wysokości 200 funtów i do 6 punktów karnych. Ta grzywna może jednak zostać zwiększona do 1000 funtów, jeśli sprawa trafi do sądu.

– Jazda szybkim pasem, gdy masz przyczepę / przyczepę kempingową, jest wyjątkowo niebezpieczne. Przyczepy kempingowe mogą powodować jazdę ruchem zygzakowatym, powodując utratę kontroli przez kierowcę, zwłaszcza przy wyższych prędkościach. Grozi za to grzywna w wysokości 2500 funtów i 3 punkty karne.

– Blokowanie środkowego pasa autostrady jest jednym z największych problemów kierowców. Jest to nierozważne działanie, które jest sprzeczne z kodeksem drogowym. Można otrzymać grzywnę w wysokości 100 funtów i 3 punkty karne, ale tak trudno jest monitorować, więc mało prawdopodobnym jest, że kierowca zostanie obciążony.

– Ochlapanie pieszych wjeżdżając w kałuże może kosztować 3 punkty karne. Jest to nieuprzejme i niepotrzebne i należy do kategorii „prowadzenie pojazdu bez należytej staranności”. Kara za to może wynosić od 100 do 5000 funtów, jeśli sprawa trafi do sądu.

Używanie klaksonu z innego powodu, niż ostrzeganie innych kierowców o Twojej obecności, jest niedozwolone. Jeśli zostaniesz przyłapany na używaniu klaksonu w korku, możesz dostać mandat w wysokości 30 funtów, ale może on wzrosnąć nawet do 1000 funtów.

Konrad W.

22 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK