Przemyt 22 ton tytoniu w Hull.

Przemyt 22 ton tytoniu w Hull.

 

Próba przemycenia prawie 22 ton tytoniu do Wielkiej Brytanii została uniemożliwiona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w dokach w Hull.

Zajęcie nastąpiło w poniedziałek, 18 grudnia, kiedy oficerowie przeszukali ciężarówkę która przybyła do portu z Rotterdamu z Holandii

Oficerowie odkryli 33 palety dużych kartonowych pudeł, w których znaleziono nieprzetworzony tytoń. Przesyłka została niewłaściwie zadeklarowana jako papier.

Simon Render, starszy oficer sił zbrojnych, powiedział:

Jest to znaczący sukces.

Funkcjonariusze Straży Granicznej używają zaawansowanego technologicznie sprzętu wyszukiwawczego do zwalczania przestępczości imigracyjnej i wykrywania zakazanych i ograniczonych towarów, które przemytnicy próbują wprowadzić do kraju.

Używają szeregu technik wyszukiwania, które oprócz psów tropiących obejmują detektory dwutlenku węgla, monitory i skanery pulsu – a także wyszukiwania wizualne – w celu znalezienia nielegalnych narkotyków, broni palnej i tytoniu, które w przeciwnym razie mogłyby wyrządzić szkodę miejscowej ludności, firmom i społeczności.

Każdy, kto ma informacje o działalności, którą podejrzewają, może być powiązany z przemytem, ​​może zadzwonić pod nasz numer telefonu 0800 59 5000.

Polska ciężarówka czy nie ?

Konrad W

 

31 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire