Przemysław Stojko 12 lat więzienia, nagrywanie filmów erotycznych Gloucester

Przemysław Stojko 12 lat więzienia, nagrywanie filmów erotycznych Gloucester

 

Więzienie dla gwałciciela, który „nagrywał filmy erotyczne ze swoją ofiarą z Cotswolds”

38-letni mężczyzna został skazany na 12 lat więzienia po tym, jak ława przysięgłych uznała go za winnego napaści i dwukrotnego gwałtu młodej kobiety z Cotswolds w swoim domu w Gloucester.

Przemysław Stojko z Southgate Street został również skazany za zastraszanie świadka i namawianie 23-letniej kobiety, aby zadzwoniła na policję i zmieniła swoją historię.

Stojko dwukrotnie zgwałcił swoją ofiarę – najpierw między 29 kwietnia a 12 maja tego roku, a następnie ponownie między 16 a 19 czerwca.

Napadł na nią fizycznie 16 czerwca, a także próbował zmusić ją do zmiany zeznań, grożąc jej nożem w dniach 16-19 czerwca.

Podczas procesu sądowego jury usłyszało wstrząsające dowody na temat męki kobiety z rąk Stojko.

Prokurator David Maunder opisał ofiarę jako „wrażliwą młodą kobietę”, która zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i osobistymi problemami.

Pochodzi z rejonu Upper Rissington w Cotswolds, ale poznała Stojko, gdy pojechała do Gloucester, by kupić od niego marihuanę – powiedział Maunder.

Kobieta została u niego na kilka dni w Boże Narodzenie, zanim wróciła do domu. W lutym tego roku pokazała swojej zszokowanej mamie kilka „zdjęć o tematyce seksualnej”, które zostały opublikowane na jej koncie na Facebooku.

18 czerwca kobieta napisała do swojej mamy: „Wezwij policję i nie odpisuj na tego smsa”.

Kiedy oficerowie przybyli do mieszkania Stojko, znaleźli kobietę w stanie „znacznie pogorszonym”, powiedział pan Maunder. Za dwa przestępstwa gwałtu Stojko dostał 11 lat więzienia, z sześciomiesięcznym wyrokiem za napaść.

Kolejny 12-miesięczny areszt został nałożony za zastraszanie świadka, dając łącznie 12 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Cz

23 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime